Найпопулярніші помилки худнуть

72


Зміст

  • Помилка 1. Голодувати – чим менше калорій, тим краще
  • Помилка 2. Оцінювати результати тільки по терезам
  • Помилка 3. Слідувати всім порадам з інтернету без розбору
  • Помилка 4. Не їсти після шести
  • Помилка 5. Чекати занадто швидких результатів
  • Ці помилки роблять 96% жінок. Перевірте себе і скорегуйте, якщо буде потрібно. Ви відвідуєте або не відвідуєте тренування, але намагаєтеся правильно харчуватися? Ваша мета – схуднути або набрати м’язову масу? Часу минуло багато, а ефект все ще не досягнуто? Тоді ця стаття для вас. Сьогодні ми розглянемо найпопулярніші помилки худнуть.

    Помилка 1. Голодувати – чим менше калорій, тим краще

    Якщо ви вранці з’їдаєте варене яйце, а весь день пичкаете себе кефіром, не чекайте миттєвого результату. Щоб мати гарну фігуру, слід прагнути максимально спалювати жир без втрати м’язової тканини. Якщо харчуватися на 500 ккал в добу, ви втратите і м’язи теж, шкіра валиться без корисних для організму жирів, втратить пружність. Погіршиться колір обличчя, стан нігтів і волосся. Якщо ви хочете наростити масу, такий підхід тим більше працювати не буде. Отже, ваша мета – не голодування, а чіткий дефіцит калорій (на 20 – 30%).

    Помилка 2. Оцінювати результати тільки по терезам

    Велика помилка – зациклюватися на зважуванні. Причому, так як можна переоцінити свою роботу, так і недооцінити. Іншими словами, можна побачити схил і розслабитися, хоча насправді зійшла тільки рідина. А можна засмутитися, хоча насправді жирова тканина просто замінилась м’язової, і якість тіла вийшло на зовсім інший рівень. Але ж ви не дивитесь у дзеркало, ви взвешиваетесь! Для тих, хто новачок в цій справі, найголовніша порада. Зважуйтеся приблизно раз в 3 – 4 дні і обов’язково робіть виміри (як їх робити, читайте в цій статті). І обов’язково розглядайте себе, оцінюйте по одязі, не зациклюйтеся на цифри, що показують ваги. Як правильно зважуватися, читайте тут.

    Помилка 3. Слідувати всім порадам з інтернету без розбору

    Так, корисної інформації в Мережі море, але треба ретельно фільтрувати все те, що ви застосовуєте до себе безпосередньо. І справа навіть не в тому, що десь викладена інформація неправдива. Просто не кожному ці поради підходять. Припустимо, ви прочитали, що потрібно їсти 5 – 6 разів невеликими порціями. В цьому є плюси, але це не означає, що ви схуднете, якщо будете так харчуватися. Повторимо, головне – дефіцит. Ви можете їсти двічі на добу і худнути, якщо жир буде спалюватися, а не накопичуватися. Наша думка – все тестуйте. Підходить – продовжуєте. Не підходить – шукаєте інший спосіб!

    Помилка 4. Не їсти після шести

    Після шести не їсть Ольга Бузова і чудово виглядає, але це зовсім не означає, що така схема живлення підійде і вам. Головне – не їсти за 2 – 4 години до відходу до сну. Якщо ви отужинали кефіром, можна лягати уже через 2 години. Якщо курячою грудкою з салатом – 4. Все залежить від вашого графіка (режиму роботи, тренувань та іншої навантаження). Якщо ви лягаєте спати після години, не їсти після шести – мета майже нездійсненна.

    Помилка 5. Чекати занадто швидких результатів

    Якщо ви за місяць не схуд на 15 кілограмів, не варто опускати руки. Готуйтеся, що на це потрібен час – ви ж «наїли» зайву вагу не за тиждень! Причому скидати зайві 3 кг можна навіть довше, ніж зайві 10 кг. Чим більше зайвої ваги, тим швидше він спочатку йде, а потім процес починає стопоритися (докладніше про розумних темпи схуднення читайте тут). Так чи інакше, налаштовуйтесь на якісну довгострокову роботу над своїм тілом (вийде раніше – відмінно). Але після двох тренувань і трьох розвантажувальних днів фігура істотно не зміниться, будьте до цього готові і не панікуйте!