Прищі на попі? 8 найефективніших способів від них позбутися!

135

Вугровий висип завжди приносила чимало проблем своїм власникам. Прищі можуть з’явитися на різних ділянках тіла, включаючи і таку делікатну область, як сідниці. Вони не тільки псують зовнішній вигляд шкіри, через що багато хто не наважуються відвідувати басейн, сауну або пляж, але і можуть бути симптомом деяких захворювань.

Сьогодні ми з вами поговоримо про причини появи висипань, з’ясуємо, як позбутися від прищів на попі і що потрібно робити, щоб вони більше не з’являлися.

Як утворюються прищі на попі?

Шкірне сало і піт, змішавшись з ороговілими частинками шкіри і зовнішніми забрудненнями, закупорюють пори. З’являються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які у великих кількостях постійно мешкають на шкірі.

Ці бактерії називаються propionibacterium acnes або malassezia. Для синтезу енергії їм не потрібно кисень, а закупорена пора являє собою ідеальну безповітряну середу для розмноження.

Намагаючись позбутися від активних бактерій, організм запускає ряд імунних процесів, наслідком якого і є активне запалення. Закупорений фолікул роздувається, з’являється прищ – запалене почервоніле утворення з внутрішнім гнійним вмістом.

Стадії і види вугрової висипки

розрізняють чотири стадії акне.

  1. перша стадія. найлегша стадія – це коли на шкірі утворюються в невеликих кількостях закриті комедони, що представляють собою підшкірні вугри білого кольору без запального процесу і утворення гнійників.
  2. друга стадія. характеризується появою не тільки закритих, але і відкритих комедонов (чорних крапок), а також невеликих запалених ущільнень і гнійників в кількості не більше двох десятків.
  3. третя стадія. на шкірі з’являється досить багато гнійних утворень і вузликів.
  4. четверта стадія. більше сорока гнійних прищів і великих ущільнень (вузлів) говорять про серйозне запальному процесі.

вугровий висип можна розділити на кілька видів:

  • чорні точки або відкриті комедони 8>–>- шкірне сало, змішавшись із зовнішніми забрудненнями, утворює сальну пробку, яка окислюється і набуває сірого або чорного кольору;
  • закриті комедони, або підшкірні вугри, – утворюються так само, як і відкриті, але оскільки вони знаходяться під шкірою і не контактують з киснем, то мають білий колір і не запалюються;
  • папули – маленькі підшкірні вузлики без ознак запалення;
  • пустули – гнійні прищі;
  • нодулы – болючі, щільні і тверді на дотик вузли, нерідко заповнені гноєм;
  • фурункули – гострі гнійні запальні процеси в фолікулі або сальної залозі, які викликаються зазвичай золотистими стафілококами;
  • алергічна висипка – дрібні висипання, які характеризуються сильним свербінням.

Чому з’являються прищі на попі

Прищики на сідницях можуть з’явитися в будь-якому віці, але найчастіше висипань схильні немовлята, підлітки і дорослі люди репродуктивного віку. А ось у літніх людей прищі на попі бувають дуже рідко.

Давайте розглянемо основні причини появи висипань на такому делікатному місці.

Сухість шкірних покривів

фото: https://www.pexels.com/ru-ru/photo/176947 /

Шкіра сідничної області майже не має сальних залоз, а ті, що є, практично не виділяють жир. Суха шкіра провокує утворення прищів-через нестачу вологи епідерміс дратується і запалюється.

сухість шкірних покривів збільшується:

  • при носінні тісної нижньої білизни;
  • якщо нижню білизну виготовлено з синтетичних тканин, які порушують дихальні та теплообмінні функції шкіри;
  • якщо нижню білизну випрано із застосуванням засобів, у складі яких знаходяться агресивні компоненти;
  • при використанні гігієнічних засобів низької якості.

Пітливість

Тісна або синтетична білизна, активні фізичні навантаження, занадто теплий одяг сприяють утворенню підвищеної кількості поту в області сідниць. Шкіра дратується, запалюється, на ній з’являються прищі.

У немовлят порушується теплообмін через те, що вони постійно знаходяться в одноразових підгузниках. В результаті у них з’являються шкірні висипання-пелюшковий дерматит, який в народі називають просто «потничка».

«сидяча» професія

Офісні працівники, касири, бухгалтери, водії та представники інших «сидячих» професій часто страждають від прищів в сідничної області.

Постійне сидіння на одному місці призводить до порушення теплообміну, постійного здавлювання шкірних покривів, зниження кровообігу. Всі ці фактори призводять до утворення висипань.

Гормональний дисбаланс

https://www.pexels.com/ru-ru/photo/3737818/

Найчастіше прищами на попі страждають підлітки в період статевого дозрівання і вагітні жінок. Іноді з’являються прищі на попі перед місячними або як симптом почалася менопаузи. Пов’язано це зі зміною гормонального фону.

Проблеми з кератинізацією

Верхній шар шкіри постійне оновлюється завдяки відмирання і зроговіння клітин, які і створюють еластичний, але міцний шкірний покрив.

Спеціальний білок кератин змішуючись з жиром, виштовхується на поверхню епідермісу і утворює ороговілий шар, свого роду броню, що захищає від зовнішніх впливів (механічних і хімічних). Тобто саме кератин сприяє захисту всіх клітин, що знаходяться під верхнім шаром шкіри.

При порушенні вироблення кератину порушується і самоочищення шкіри від лусочок відмерлої шкіри. В результаті пори закупорюються і виникають прищі.

Патологія обміну речовин

Причинами обмінних порушень можуть бути багато захворювань травної та ендокринних систем, ожиріння, гормональні збої, неправильне харчування, захоплення алкогольними напоями.

І першою на порушення метаболізму реагує шкіра-вона стає жирною або, навпаки, надмірно сухою, що і призводить до утворення прищів.

Алергічний дерматит

Харчова алергія, неправильно підібрані гігієнічні засоби, побутова хімія, а також носіння нижньої білизни з синтетичних тканин можуть викликати алергічний дерматит. На попі з’являються сильно сверблячі прищики або кропив’янка – висип, що нагадує опік від кропиви.

Інфекції

Якщо прищ на попі схожий на водянистий пухирець, то це говорить про інфекційне захворювання. Вітрянка, герпес, кір та інші інфекції, внаслідок яких утворюється висип, характеризуються загальним нездужанням, температурою, підвищеною пітливістю та іншими симптомами.

Такі прищі особливо небезпечні — вони лопаються, рідина потрапляє на здорові ділянки шкіри і утворюються нові вогнища висипань.

Авітаміноз

Нестача вітамінів і корисних речовин в організмі проявляється багатьма симптомами, одним з них є утворення прищів на сідницях. Найчастіше це відбувається у дітей з дефіцитом вітаміну д і людей будь-якого віку, у яких недостатньо вітамінів групи в.

Переохолодження

Якщо людина перемерз, то у нього знижуються захисні властивості організму до вірусів і бактерій, в результаті чого і можуть утворитися гнійники на сідницях.

Як позбутися від прищів на попі – ефективні методи

Найчастіше прищі в області сідниць мають неінфекційну природу. А це означає, що вилікувати їх можна і в домашніх умовах, використовую протизапальні, антибактеріальні та дезінфікуючі засоби.

Але якщо на попі з’являються прищики регулярно, то це вже привід звернутися до лікаря-дерматолога. Особливо при частому утворенні гнійників. Гнійні прищі вилікувати звичайними засобами не вийде, тут потрібно призначення антибіотиків, підібрати які повинен фахівець.

Медикаментозні засоби

Як позбутися від прищів на попі швидко і ефективно? скористайтеся медикаментозними препаратами.

в аптеці можна придбати:

  • саліцилову мазь;
  • саліцилово-цинкову пасту;
  • пантенол;
  • будь-який засіб від прищів, в якому містяться антибіотики і протизапальні гормони місцевої дії – «зінеріт», «базирон ас», «циндол».

Народні методи боротьби з прищами на попі

Як прибрати прищі на попі за допомогою народних засобів? представляємо вашій увазі шість найефективніших і безпечних способів. Але перш ніж їх використовувати краще все-таки проконсультуватися з дерматологом.

Мило дігтярне

У дігтярному милі міститься березовий дьоготь, який здавна славився своїми цілющимиВластивість. Він підсушує жирну шкіру, усуває запалення, знищує патогенну мікрофлору.

Мити область сідниць потрібно один раз в день, якщо вас не відштовхує не дуже приємний аромат мила, а також тривалість процедури – мильну піну необхідно нанести на вологу шкіру і тримати, не змиваючи, до 20 хвилин.

Морська сіль

https://www.pexels.com/ru-ru/photo/2624397/

З цілющою морською сіллю можна робити сидячі ванночки. Для цього в широкий таз наливається три-чотири літри води комфортної температури, в якій розчиняється 40 г кристалів морської солі.

Ванночку приймають 15 хвилин, після чого шкіру змащують дитячим кремом або маззю проти прищів.

Медовий скраб

Мед завжди славився своїми цілющими властивостями. Його часто використовують в косметичних і лікувальних цілях. Він володіє загоюючими, протизапальними, зволожуючими, знезаражувальними і очисними властивостями.

Медовий скраб допоможе очистити шкіру від відмерлих частинок і наситити її вологою, підвищити тонус епідермісу, прискорити підшкірний кровотік, знизити запальний процес.

Мед не можна використовувати при алергії на цей продукт.

Можна просто нанести на шкіру мед, а можна змішати його з меленою кавою або вівсяними пластівцями. Масажними круговими рухами втирайте скраб в область сідниць протягом п’яти хвилин, а потім змийте водою без застосування гігієнічних засобів.

Косметична глина

Як позбутися від прищів на попі у дівчини? на допомогу прийде звичайна косметична глина, яку багато панянки використовують для обгортань.

На розпарену шкіру наноситься зелена або блакитна глина. Через 20-30 хвилин її змивають без застосування мила або інших гігієнічних засобів, після чого сідниці зволожують кремом.

Ванночки з травами

фото: https://pixabay.com/photos/sniff-cold-disease-infection-3201870/

У боротьбі з прищами можуть допомогу ванночки з настоями з ромашки, череди, календули, чистотілу, дубової кори.

Для приготування настою необхідно столову ложку однієї з трав залити склянкою окропу. Через дві-три години готове ліки виливають в широкий таз, розбавляють трьома літрами води і приймають сидячі ванночки 15-20 хвилин.

Компреси з алое

Два рази в день можна протирати висип на попі соком свіжого алое або зробити компрес. Для цього листя рослини перемелюють блендером або в м’ясорубці, і отриману кашку накладають на сідниці на півгодини.

Дієта при прищах на попі

Неправильне харчування обов’язково позначиться на стані шкіри. Людям, схильним до утворення прищів, необхідно нормалізувати свій раціон.

для цього потрібно:

  • виключити шкідливі продукти-смажені – копчені, гострі, солодкі;
  • перестати пити газовані напої;
  • їсти більше риби і морепродуктів, які багаті омега-кислотами;
  • додавати в каші і салати насіння льону, бажано перемелені;
  • як можна частіше вживати в їжу свіжі овочі і фрукти;
  • з’їдати щодня жменьку горіхів, багатих цинком;
  • вибирати нежирні сорти м’яса або птиці;
  • обов’язково включити в раціон кисломолочні продукти, які нормалізують травні процеси;
  • щодня вживати в їжу гречку, вівсянку або ячну кашу – в них міститься велика кількість вітамінів групи в;
  • віддавати перевагу відвареним, тушкованим або запеченим стравам;
  • приймати їжу дрібно – невеликими порціями п’ять-шість разів на день;
  • випивати на добу достатню кількість чистої води.

Профілактика прищів на попі

якщо прищі на попі вже з’явилися, то незалежно від того, який метод лікування ви будете застосовувати, запам’ятайте кілька правил.

  • ні в якому разі не тисніть прищі! тим самим ви сприяєте поширенню інфекції і навіть можете спровокувати утворення абсцесу.
  • не забувайте щодня протирати шкіру на сідничної області дезінфікуючими засобами-перекисом водню, хлоргексидином, саліциловим спиртом.

фото: https://pixabay.com/photos/yoga-strength-people-woman-2587066 /

щоб уникнути поява прищів, необхідно:

  • вести здоровий спосіб життя;
  • скласти правильний раціон харчування;
  • відмовитися від занадто тісного або виготовленого з синтетичних тканин нижньої білизни;
  • при сидячій роботі час від часу робити перерви, розминатися;
  • уникати переохолодження організму.

Висновок

Від прищів на попі страждає кожна третя людина. Найпоширенішими причинами цього явища вважаються неправильна гігієна і тісна нижня білизна – порушення теплообміну сприяє утворенню висипу. Вилікувати її можна без праці в домашніх умовах.

Але іноді прищі можуть бути сигналом, що з організмом щось не в порядку-з’явилися проблеми з травленням, неправильно працює ендокринна система. В цьому випадку без допомоги лікаря не обійтися.