Топ-10 кращих засобів від опіків-огляд 2021 року

84

Без всяких перебільшень можна сказати, що обпікалися всі, а деякі – і не один раз. Пошкодження шкірних покривів через високі температури, хімії, соку отруйних рослин відбувається зазвичай раптово. А ось засіб від опіків не завжди буває в домашній аптечці. А тим часом подібні препарати здатні як полегшити симптоми, так і зменшити негативні наслідки.

Давайте дізнаємося, які засоби від опіків користуються найбільшою популярністю у наших співвітчизників, чим вони так приваблюють стражденних. А також розберемося в тому, які препарати заслуговують знаходження в ваших домашніх аптечках.

Види опіків

класифікують пошкодження шкірних покривів за кількома критеріями:

  • джерело ураження;
  • тяжкість ураження.

За джерелом ураження

виходячи з джерела ураження, опікові травми поділяють на кілька категорій.

  1. термічні. такі опіки-результат впливу високих температур. Наприклад, людина перекинув на себе окріп, доторкнувся до гарячої праски, іншого розпеченого предмета, обпікся парою.
  2. хімічні. такі пошкодження утворюються внаслідок впливу на шкіру хімічних сполук: кислотних розчинів, лугів, солей важких металів, токсичного соку деяких рослин (наприклад, борщівника).
  3. променеві. подібні трави-результат впливу уф-променів, інфрачервоного або іонізуючого опромінення.
  4. електричні. тут джерелом ураження виступає, власне, електричний струм. Отримати таку травму можна в побуті – при торканні кабелю, несправної роботи електроприладів, а також на природі – при ударі блискавки.

Найпоширенішими опіковими травмами традиційно прийнято вважати термічні та електричні пошкодження.

По тяжкості поразки

https://www.flickr.com/photos/uberculture/2017076330/

по важкості ураження шкірних покривів опіки прийняти ділити на 4 ступені.

  1. перший ступінь. пошкоджується верхній шар шкіри, спостерігається невеликий набряк і почервоніння тканин. Неприємні симптоми пропадають через кілька днів, дерма відновлюється самостійно. Рубці не утворюються. Для лікування можна використовувати аптечні засоби від опіків.
  2. друга ступінь. відзначається більш сильне пошкодження тканин. На шкірі утворюються пухирі, всередині яких знаходиться запальний ексудат. Відзначається виражене почервоніння і набряклість тканин. Тривалість відновного періоду-до півмісяця. Якщо вчасно почати лікування і використовувати адекватні та ефективні препарати, то рубці не утворюються.
  3. третій ступінь. пошкодження глибоке, важке. Травма супроводжується появою пухирів з кров’яним ексудатом. Тканини набряклі, червоні, хворобливі. При масованому ураженні можуть розвинутися негативні наслідки-інтоксикація, лихоманка, зневоднення, зараження тканин, розвиток некротичного процесу. Лікування проходить в умовах стаціонару.
  4. четвертий ступінь. найважча і небезпечна своїми наслідками. Пошкоджуються, крім шкіри, сухожилля, м’язи, кістки. Пошкоджені області втрачають чутливість, розвивається некротичний процес. Через омертвіння тканин розвивається виражена інтоксикація. Прогноз часто не найсприятливіший, але при грамотному лікуванні можна повернути потерпілого до нормального способу життя.

Перша допомога при опіках

Знання джерела отримання травми і ступеня ураження допоможе при наданні невідкладної допомоги. Невірні дії здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю постраждалої людини і привести до негативних наслідків.

Якщо пошкодження глибокі, потрібно прикрити ранові поверхні асептичною пов’язкою, дати людині анестетик. Наступна дія-обов’язково відвезти в лікарню або викликати швидку допомогу. Не рекомендується поливати рани холодною водою, наносити на відкриті рани мазі, гелі та інші лікарські препарати.

При опіках 1-й і 2-го ступеня необхідно охолодити шкірні покриви за допомогою холодної води (але не льоду) або компресу. Потім уражені області делікатно осушують за допомогою серветки. Вже потім можна застосувати протиопікові засоби, випити знеболюючий засіб, накласти стерильні пов’язки.

Лікувати опіки будинку за допомогою спеціальних засобів можна тоді, коли площа пошкодженої ділянки не перевищує розмірів долоньки, а на шкірі немає, наприклад, великих пухирів.

звернення до лікаря обов’язково, якщо спостерігається одне або кілька нижченаведених станів і симптомів:

  • площа пошкодження більше ніж розмір долоньки;
  • постраждала дитина або літня людина;
  • пошкоджена шкіра на обличчі, слизові ротової порожнини або носа, промежину;
  • у міхурах виникає ексудат з домішками гною і крові;
  • розвивається виражений інтоксикаційний процес (жар, лихоманка, нудота та ін.);
  • порушення свідомості;
  • низький імунітет у постраждалої людини;
  • в ранових поверхнях залишилася клаптики одягу, бруд та ін.

Самолікування у всіх цих випадках строго заборонено!

Види препаратів від опіків

В аптеках можна зустріти безліч самих різних протиопікових засобів. Розглянемо основні лікарські форми, їх ефективність і можливість застосування при ураженнях різного ступеня тяжкості.

  • спреї. головне достоїнство цих видів лікарських препаратів-можливість наносити їх без контакту зі шкірою і одночасний розподіл на велику площу шкірних покривів. Зазвичай спреї і аерозолі використовуються для лікування опіків, що виникли після надмірного захоплення сонячними ваннами. До складу входять анальгезирующие інгредієнти, речовини, що сприяють регенерації тканин, антисептики.
  • гелі. являють собою м’яку і легку субстанцію, менш жирну, ніж креми або мазі. Швидко розподіляються по шкірних покривах, вбираються в шкіру, покривають її захисною плівкою. Призначаються для обробки опіків 1-го ступеня. До складу входять знеболюючі речовини, антисептики і речовини для відновлення тканин.
  • креми та мазі. ці лікарські форма призначаються для більш вираженого зволоження, оскільки здатні проникати в глибокі шари шкіри. Наносити такі засоби найкраще під стерильні пов’язки на ніч, оскільки їх жирна основа залишає на одязі сліди. Мазь від опіків містить наступні активні інгредієнти – антисептики, анальгетики, стимулятори регенерації.
  • бальзами. це більш рідка лікарська форма, ніж гель або крем. Основа бальзаму — це розчин рослинних масел, трав’яних екстрактів і витяжок, вітамінних сполук. Склад зазвичай натуральний, що є безсумнівним плюсом. Серед мінусів-невисока ефективність, тому використовувати такі засоби можна лише при легких опіках.
  • пластирі. це лікарська форма, що поєднує в собі стерильну пов’язку, гелі та бальзами. Такі препарати накладаються на пошкоджені області, ізолюють поверхню рани від повітря, бактерій, попереджають (або мінімізують) утворення пухирів. До складу входять натуральні масла, анестетики, антисептики.

Кращий засіб від опіків-огляд ефективних препаратів

Наш огляд носить суб’єктивний характер і не може бути керівництвом до дії. Якщо ви не знаєте, чим лікувати опік, зверніться до фахівця. Серйозні травми мають на увазі серйозний підхід, так що кращим рішенням стане консультація з лікарем. Однак знати про те, які препарати варто придбати для домашньої аптечки, все ж варто.

Пантенол спрей

Це, мабуть, найпопулярніший в росії спрей від опіків, що відноситься до препаратів швидкого і універсального дії. Активний інгредієнт-декспантенол (провітамін в5) — при попаданні на шкіру перетворюється в пантотенову кислоту, що грає найважливішу роль в трофічних, метаболічних і регенераційних процесах.

Декспантенол при опіках знімає хворобливі відчуття, бореться із запальним процесом, прискорює загоєння пошкоджених ділянок шкіри. Дуже добре зарекомендував себе при сонячних і термічних опікових пошкодженнях, також препарат можна використовувати при дерматитах, попрілостях, обробці післяопераційних ран, тріщин шкірних покривів.

Процес застосування дуже простий-потрібно лише гарненько струсити балон зі спреєм, а потім розпорошити з невеликої відстані таким чином, щоб весь уражену ділянку був покритий пінкою. При цьому не можна використовувати препарат на ранових поверхнях з рясним гноєм і кров’яними виділеннями.

Недоліки:

  • дорогувато;
  • не підходить для лікування сильних опіків;
  • не володіє антибактеріальною активністю.

Бепантен плюс

Крем від опіків бепантен плюс має комбінований склад. Основний його компонент – декспантенол (як і в разі пантенолу) — стимулює регенераційні процеси, сприяє швидкому загоєнню пошкоджених ділянок шкірних покривів. Другий активний інгредієнт-хлоргексидин-має протимікробну активність, дезінфікує ранові поверхні, попереджає проникнення і поширення інфекції.

Крім власне лікування опіків, крем можна застосовувати для обробки ранок, саден і подряпин. Використовують бепантен плюс і в косметологічній практиці — для догляду за шкірними покривами після пілінгу, засмаги. Виробники також рекомендує застосовувати крем для змазування шкіри після нанесення татуювань.

переваги:

  • висока ефективність;
  • антисептичні властивості;
  • швидке загоєння невеликих опіків;
  • безпека для дітей та вагітних жінок;
  • універсальність;
  • приємна текстура, не липне до одягу.

недоліки:

  • дорогувато;
  • погано вбирається;
  • специфічний аромат.

Олазоль

Комбінований засіб від опіку з доведеною ефективністю. Масло обліпихи-натуральний компонент, що володіє протизапальною і регенерує дією. Левоміцетин-антибіотик локального застосування, що допомагає попередити інфікування або впоратися з нагноєнням. Анестезин-препарат, що забезпечує знеболюючий ефект.

Завдяки такому складу аерозоль справляється навіть з важкими опіками, купіруючи біль, прискорюючи загоєння і очищаючи рани від інфекції. Додатково препарат застосовують для лікування виразок, екзематозних утворень, дерматиту. Досить струсити балон і розподілити пінку по всіх поверхні пошкодженої ділянки. Кратність застосування — 1-4 рази на день, залежно від тяжкості травми.

Прийняти вважати, що аерозоль не підійде для місцевої терапії сонячних опіків. Однак це помилкова думка. На офіційному сайті підкреслюється, що олазоль можна застосовувати для лікування опікових травм будь-якого походження, в тому числі і виникли в результаті прийняття сонячних ванн. Інша справа, що максимальну ефективність препарат демонструє при обробці термічних опіків.

  • підходить для лікування важких опіків;
  • має антибактеріальну активність;
  • зручність застосування;
  • універсальність;
  • мінімальна кількість протипоказань;
  • підходить для маленьких дітей.

недоліки :

  • не підійде вагітним і годуючим жінкам;
  • можливі алергічні реакції.

Аргосульфан

Мазь від опіків з сріблом — це антибактеріальний засіб, який сприяє швидкому загоєнню ранових поверхонь, захищає від інфекцій, покращує трофіку тканин. Активний компонент-сульфатіазол срібла-відноситься до групи антимікробних бактеріостатичних сполук, має підвищену активність по відношенню до багатьох бактеріальних агентів.

Допомагає мазь від опіку будь-якого походження (викликаного сонцем, хімічними речовинами, електрикою, радіацією, впливом гарячого тіла) і різного ступеня тяжкості. Крім того, препарат показаний для лікування обморожень, пролежнів, ранових поверхонь з нагноєнням, трофічних виразок.

Препарат наносять на оброблену хлоргексидином ранову поверхню тонким шаром до трьох разів на добу. Важливо при цьому стежити, щоб весь опік був покритий засобом. Якщо якийсь ділянку ранки відкриється, слід додатково змастити його маззю. При великих ураженнях на препарат можна накласти стерильну пов’язку.

недоліки:

  • дорого.

Радевіт

Якщо вам потрібна мазь від опіків загоює, то зверніть увагу на радевіт. Головними інгредієнтами препарату, які і обумовлюють його дію, є вітаміни а, е і д. Ці сполуки стимулюють тканинний метаболізм, прискорюють регенераційні процеси, що сприяє більш швидкому загоєнню неінфікованих ран.

Сфера застосування препарату не обмежується тільки опіками. Мазь можна використовувати при комплексному лікуванні іхтіозу, дерматиту, тріщин і екзематозних уражень, псоріазу. Крім цього, радевіт відмінно зволожує шкірні покриви. А це дуже важливо при загоєнні ранок, коли новоутворена дерма починає тріскатися і пересушуватися. Використання цієї мазі впорається з подібною проблемою.

Мазь при опіках радевіт використовується тільки в тому випадку, якщо немає інфекційного процесу. Причина-відсутність в складі антисептичних компонентів. І це головний її недолік. Однак якщо після позбавлення від інфекції рани погано гояться, шкіра постійно тріскається і сохне, то саме радевіт стане вашою паличкою-виручалочкою.

  • безпека;
  • можна лікувати дітей та вагітних;
  • гарне зволоження шкіри;
  • універсальність;
  • ефективність;
  • мінімізує ризик утворення рубців.

недоліки:

  • дорогувато;
  • маже одяг;
  • не справляється з інфекційними ранами;
  • не можна використовувати протягом тривалого періоду часу.

Солкосерил

Препарат випускається у вигляді гелю або мазі від опіків. Лікувальна дія-регенерація тканин, загоєння ран, насичення шкірних покривів киснем. Головним інгредієнтом виступає гемодіалізат, отриманий з крові і сироватки телят і містить особливі амінокислоти, які і забезпечують регенераційні процеси.

Гель солкосерил відрізняється легкою консистенцією, нежирної (у складі відсутні жири і масла), ніжною, завдяки чому швидко вбирається в тканини, не бруднить білизну і без проблем змивається з шкіри. При нанесенні на пошкоджені ділянки стимулює утворення нових клітин шкіри, ліквідує ексудат.

Мазь солкосерил використовують після того, як опікова поверхня підсохне і на ній з’являться свіжі грануляції. Ця лікарська форма містить стеарин, вазелін і холестерол, тому більш жирна, ніж гель. При нанесенні утворює на ранці захисну плівку, що попереджає проникнення патогенних мікробів.

недоліки:

  • не містить антисептичних компонентів, тому не допоможе при інфікуванні опіків;
  • дорогувато;
  • підійде для лікування невеликих опіків.

Банеоцин

Це засіб від опіків відрізняється вираженою антибактеріальною дією і рекомендується до застосування в разі приєднання інфекції. Активні інгредієнти — неоміцин і бацитрацин, які володіють широкою активністю проти багатьох бактерій. Препарат діє локально, практично не проникає в кровотік і дозволений до використання вже з дитячого віку.

Порошок наноситься найтоншим шаром на уражені області від двох до чотирьох разів на добу. При нанесенні не щипає, формує на поверхні захисну плівку, попереджаючи тим самим вторинне інфікування. Важливий нюанс-площа нанесення засобу повинна бути рівною або менше розміру долоньки пацієнта.

переваги:

  • ефективний при лікуванні інфікованих опікових ран;
  • легкість застосування;
  • безпека;
  • можна застосовувати для лікування дітей і майбутніх мам.

недоліки:

  • підійде для лікування опіків 1-го і 2-го ступеня;
  • ніяк не впливає на регенерацію тканин.

Ліоксазин гель

Препарат являє собою біоактивний гідрогель, в складі якого присутні лідокаїн (локально діючий знеболюючий інгредієнт) і аллілоксіетанол (речовина, що поліпшує циркуляцію крові в судинах шкірних покривів). Лікарський засіб при нанесенні на поверхню рани швидко знімає біль, попереджає утворення пухирів, прискорює грануляцію пошкоджених тканин, сприяє більш швидкому загоєнню і регенерації шкіри.

Крім власне опіків різного походження, гель ліоксазин можна використовувати в косметичній практиці. Наприклад, для відновлення шкіри обличчя, шиї, зони декольте після пілінгу, операційних втручань, нанесення тату. Ще одна сфера застосування-лікування укусів комах.

Як лікувати опік за допомогою ліоксазину? на стерильну марлеву пов’язку слід нанести гель, а після прикласти її до ураженої ділянки. Повторити лікувальну процедуру можна буде через 6 годин. Потім гідрогелем змащують поверхню рани не частіше 1 разу на день до повного загоєння.

  • можливість лікування опіківБудь-якої етіології;
  • випускається у вигляді гелю і пов’язок;
  • ефективність при лікуванні опіків 3-го ступеня;
  • швидко знімає біль.

недоліки:

  • не зовсім зручна упаковка (гель потрібно вжити відразу після розтину упаковки);
  • дорогувато.

Бальзам рятувальник

Це засіб від опіків відноситься скоріше не до ліків, а профілактичних препаратів. У його складі натуральні біоактивні ефірні масла, вітаміни, прополіс, масло обліпихи, масло чайного дерева і лаванди, молочні ліпіди. Виробник особливо підкреслює, що склад препарату повністю натуральний, відсутні хімічні елементи, в тому числі і консервуючі і фарбувальні речовини.

Лікування опіків відбувається завдяки здатності препарату до відновлення захисних якостей пошкоджених шкірних покривів, до активації регенераційних процесів. Як результат-більш швидко загоєння тканин, попередження утворення шрамів, інфікування, зняття больового синдрому.

Спосіб застосування дуже простий: невелику кількість бальзаму потрібно нанести на пошкоджені області. Після цього ранові поверхні можна прикрити стерильною марлевою пов’язкою, що підвищить ефективність препарату і посприяє більш швидкому загоєнню і виключить утворення бульбашок.

  • натуральний склад;
  • прийнятна ціна;
  • ефективність;
  • універсальність використання (можна застосовувати при обмороженнях, опіках, укусах та ін.).

недоліки:

  • не справляється з інфекціями;
  • специфічний аромат;
  • бруднить одяг.

Бранолінд н

Протиопікові засоби у вигляді стерильної пов’язки-досить ефективна лікарська форма. Особливою популярністю вони користуються за кордоном. Наприклад, бранолінд – німецький препарат – активно застосовують при лікуванні опіків, ран, видаленні нігтьових пластин, трансплантації шкіри та ін.

Бранолінд являє собою невелику серветку з бавовняної тканини, яка просякнута перуанським бальзамом. Цей лікарський засіб має в своєму складі комплекс масляних есенцій, що видобуваються з кори тропічних дерев, ефіри бензойної і коричної кислот. Лікувальна дія бальзаму засноване на його здатності знезаражувати рани, прискорювати загоєння, знімати набряки, попереджати утворення рубців і шрамів.

Процес лікування опіків досить простий. Розкривають упаковку, знімають спеціальний захисний шар з пов’язки і накладають її на пошкоджену ділянку. Якщо він менше за розміром, ніж серветка, то її потрібно обрізати. Наступний крок-фіксація отриманого компресу за допомогою лейкопластиру або бинта.

переваги:

  • ефективність;
  • широкий спектр дії;
  • комплексна дія препарату;
  • попередження шрамів.

недоліки:

  • не можна застосовувати, наприклад, при сонячних опіках.

На що звертати увагу при виборі засобу

Вище представлений топ найкращих протиопікових засобів, на думку редакції сайту аделла. Але що саме допоможе впоратися з наслідками нещасного випадку? при виборі ефективного медикаменту слід враховувати кілька нюансів.

  1. лікарська форма. найбільшою зручністю в плані нанесення відрізняються спреї і аерозолі. Їх можна наносити на невеликій відстані, що виключає безпосередній контакт з раною. Особливо це важливо, якщо обпікся маленька дитина. Менш зручні мазі, кремові засоби і гелі, хоча на ефективності це ніяк не позначається.
  2. універсальність. ідеальний варіант-коли препарат допомагає при опіках різного походження. Крім того, багато протиопікові засоби показані для лікування дерматитів, інших проблем зі шкірою, допомагають зняти свербіж і дискомфорт після укусів жалких комах.
  3. склад. багато препаратів відрізняються комбінованим складом. Отже, потрібно перед покупкою вивчити дію кожного активного компонента, щоб виключити ймовірність алергії. Також варто віддавати перевагу натуральному складу, особливо якщо в ролі пацієнта виступає дитина.
  4. позитивні відгуки. цей критерій трохи спірний, оскільки організм у кожної людини по-особливому реагує на ті чи інші компоненти в складі ліків. Однак якщо ви виявили, що більшість людей негативно відгукуються про ефективність будь-якого препарату, варто задуматися про виключення його зі списку покупок.

Народні засоби від опіків

фото: https://pixabay.com/photos/aloe-aloe-vera-aloe-vera-leaf-4268793 /

Незважаючи на достаток протиопікових засобів в аптеках, інтерес до народних методів лікування подібних травм не зникає. Багато людей продовжують експериментувати зі здоров’ям, вишукуючи в інтернеті бабусині рецепти і сучасні «диво-препарати». Лікарі рекомендують з обережністю проводити лікування опіків в домашніх умовах. Краще довірити цей процес фахівцеві.

І все ж є кілька методів і рецептів, які довели свою ефективність. Наприклад, лікування опіків маслом обліпихи. Завдяки багатому складу продукт покращує регенерацію тканин, знімає запалення, бореться з патогенними мікроорганізмами. Єдиний недолік-масло фарбує одяг і шкірні покриви в «приємний» помаранчевий відтінок.

Маслом обліпихи можна змащувати безпосередньо шкірні покриви, також ними можна просочувати марлеві пов’язки. Такі саморобні аплікації прикладають до уражених ділянок тіла і фіксують бинтом.

Ще один популярний натуральний антисептик-це сік алое. Рослинний препарат прискорює загоєння тканин, зволожує шкірні покриви, знімає свербіж, зменшує хворобливі відчуття. При опіках до пошкоджених областей прикладають кашку з листя або сік, отриманий з м’якоті алое.

Так, ці народні засоби від опіків досить ефективні. Але застосовувати їх розумно лише в тому випадку, якщо у вас немає доступу до аптечних ліків. Найкраще заздалегідь придбати один з вищеописаних препаратів і оснастити їм домашню аптечку, а також брати його з собою на дачу або в поїздку.

Висновок

Кращий засіб від опіків шкіри – то, яке підібрав для вас доктор з урахуванням джерела і тяжкості ураження. Але слід розуміти, що ситуації бувають різними, тому краще все ж запастися протиопіковими препаратами заздалегідь. Обов’язково вивчіть огляд представлених медикаментів і виберіть той, який вам максимально підходить.