Дієта по групі крові

105


Зміст

  • Перша група — м’ясоїди
  • Друга група — схильність до вегетаріанства
  • Третя група — всеїдні
  • 4 група — помірність у всьому
  • Резюме
  • В основі дієти за групами крові лежить уявлення про те, що харчування і склад крові тісно взаємопов’язані. На думку прихильників альтернативної медицини, зв’язок ця настільки велика, що в процесі еволюції різний спосіб життя і, відповідно, тип харчування призвели до формування різних груп крові. Цю теорію ретельно розробляли лікарі-натуропати Джеймс і Пітер д’адамо з США. Вони ж і вивели рекомендації з харчування для кожної з груп, зазначивши важливий нюанс — резус-фактор не відіграє при виборі раціону ніякої ролі, має значення тільки група крові.

    Перша група — м’ясоїди

    Власників цього типу крові зараз більше третини серед усього населення планети. На думку Джеймса і Пітера д’адамо, предками усіх цих людей були переважно мисливці та рибалки. Тому нинішнім власникам першої групи крові натуропати радять налягти на нежирні страви з червоного м’яса: яловичини, телятини, баранини, індички та інших птахів, а також на рибу, морепродукти та водорості. А ось свинина і деякі важкі м’ясні продукти, наприклад, сало, бекон, не рекомендовані. А оскільки полювання — заняття рухливе, то нащадків давніх мисливців також необхідно навантажувати себе інтенсивною фізичною активністю.

    З раціону необхідно виключити кукурудзу, квасолю і будь-які страви з них. З фруктів під заборону підпадають тільки цитрусові, інші можна спокійно їсти в помірних кількостях, як і овочі за винятком капусти. Від міцного алкоголю краще відмовитися, час від часу можна пити тільки червоне або біле вино. Про каву доведеться забути, з чайних напоїв дозволений зелений чай, відвари шипшини, м’яти, імбиру і липи. Для активізації процесу жіросжіганія рекомендовані йодовмісні продукти та добавки.

    Друга група — схильність до вегетаріанства

    Носії такої групи крові, яких налічується близько 38% світового населення, за теорією д’адамо відбулися від землеробів, в чиєму раціоні переважали рослинні продукти. Ця група людей схильна до зниженої кислотності шлункового соку, внаслідок чого м’ясні продукти, а також надмірно гострі і солоні страви складніше і повільніше перетравлюються і частіше відкладаються організмом у вигляді жирових запасів.

    У меню володарів другої групи крові можуть в розумних кількостях присутні будь-які овочі, крім перцю, помідорів та огірків, зелень і фрукти за винятком цитрусових. Пити можна соки, кава, зелені та трав’яні чаї, червоне вино. З білкової їжі рекомендовані крупи і бобові, також нечасто дозволено їсти нежирне м’ясо птахів та кисломолочні продукти. Корисно приймати вітаміни групи B і біфідобактерії. Під забороною більша частина м’яса, молоко і продукція з нього, солодощі, соління і страви з великою кількістю спецій.

    Третя група — всеїдні

    Натуропати вважають, що ця група крові сформувалася завдяки пристосуванню організму до рухливого способу життя. У раціоні кочівників в залежності від місця їх перебування, сезону, сприятливих кліматичних умов та інших факторів могли переважати то тварини, рослинні продукти, та травна система навчилася однаково добре справлятися практично з будь-якою їжею без шкоди для здоров’я і фігури.

    Власникам третьої групи крові рекомендовано витримувати баланс у своєму меню, не вдаряючись виключно в вегетаріанство або їсти м’ясо. Тим більше, що список дозволених продуктів великий, і вибрати щось на свій смак не складе особливої праці. З тваринної їжі під забороною лише курятина, свинина та яйця водоплавних птахів, з рослинної — варто утриматися від помідорів, гарбуза, гречки, кукурудзи, пшениці та їх страв з них. Соки, зелені і трав’яні чаї можна пити без обмежень, з чаєм, кавою та алкоголем варто дотримувати помірність.

    4 група — помірність у всьому

    Натуропати сім’ї д’адамо вважали, що дана група крові з’явилася як результат змішання людей з першою та другою групами. В результаті її носії мають характерні риси обох типів крові. Їм необхідно м’ясо, але недостатня кислотність в органах ШКТ може перешкоджати його нормальному засвоєнню. Тому оптимальний раціон варто формувати досвідченим шляхом, аналізуючи, як організм реагує на конкретні продукти.

    Під однозначним забороною з м’яса тільки червоні його різновиди, а також шинка і бекон. Інші його види, а також риба, яйця і молочні продукти можна в розумних кількостях. З рослинних продуктів доведеться відмовитися від перцю, пшениці, гречки, кукурудзи, насіння і оливок. А ось небажані для носіїв інших груп крові помідори, огірки, картопля і капуста, навпаки, дуже рекомендуються. Кава, зелені і трав’яні чаї в списку дозволених напоїв, з чорним чаєм і алкоголем необхідно дотримувати помірність.

    Резюме

    Хоча на дієту по групах крові можна знайти не одну сотню позитивних відгуків, і в цілому вона непогано збалансована, але офіційною медициною вона не визнається. Також відсутні і клінічні докази її ефективності. Так що якщо вирішите дотримуватися такого режиму харчування, то пам’ятайте — ви робите це на свій страх і ризик. Якщо відчуєте нездужання — зверніться до лікаря і поверніться до свого звичайного раціону.