5 способів зрушити стрілку вагів з мертвої точки

59


Зміст

  • Поміняйте вид або програму тренувань
  • Підключіть силові
  • Харчуйтеся зигзагоподібно, експериментуйте з калоражем
  • Їжте частіше
  • Змініть співвідношення БЖУ
  • Вже місяць на дієті, а вага не йде? Спробуйте його підштовхнути. У цій статті ми розповімо, як це зробити.

    Поміняйте вид або програму тренувань

    Пробуйте різні, інше, нове – велосипед, біг, інтервальні тренування, кінний спорт, пілатес, кроссфіт. Важливо змусити тіло функціонувати в іншому режимі. Якщо ви займалися кардіо низької інтенсивності, і вага стоїть на місці – запишіться на бокс. Якщо любите силові, просто спробуйте змінити програму, можливо, до нинішньої м’язи вже звикли і не реагують.

    Підключіть силові

    Ми трохи забігли вперед в кінці попереднього пункту, сказавши, що варто періодично змінювати програму силових тренувань. Це само собою, якщо ви перестали прогресувати. Якщо ж ви ніколи не займалися силовими, потрібно їх підключити. Не бійтеся перекачаться і стати «як мужик» – жіночий організм в принципі на це не здатний без «хімії».

    Силовий тренінг ефективно прискорює метаболізм. Крім того, мускулисте тіло споживає в рази більше калорій навіть у стані спокою. Ви будете худнути, поки спите. Це реально, набравши трохи м’язів.

    Харчуйтеся зигзагоподібно, експериментуйте з калоражем

    Багато дівчата в спробах схуднути створюють занадто сильний дефіцит калорій, з-за чого і відбувається застій – вага перестає знижуватися, хоча ви активно крові і мало їсте. Вихід – експериментувати з калоражем. Припустимо, ви розрахували за формулою, що вам потрібно споживати 1500 ккал (як це зробити, ми розповіли в цій статті). Спробуйте харчуватися по-різному: споживайте сьогодні 1500 ккал, завтра – 1200 ккал, а післязавтра – 1700 ккал. Мета: не дати тілу адаптуватися до певної кількості калорій. Ми не говоримо про те, що потрібно голодувати або об’їдатися. Варіюйте калораж на 200 – 300 ккал в добу, не більше. Коли цифра на вагах знову зміниться, споживайте стільки калорій, скільки вимагається згідно ваших розрахунків.

    Їжте частіше

    І знову про харчування. Якщо вага стоїть при схудненні, спробуйте збільшити кількість прийомів їжі. Наприклад, ви їсте 4 рази на день. Їжте 5 або 6, але зменшіть порції, тобто розділіть той же об’єм їжі на 5 – 6 разів. Це не означає, що харчуватися так тепер слід постійно – ми тільки перевіряємо, в якому випадку наш організм почне швидше позбуватися від жирової тканини. Якщо п’ятиразове харчування ніяк не допомогло, повертайтеся знову до трьох — або четырехразовому. Це скоріше експеримент.

    Змініть співвідношення БЖУ

    Подумайте, як ви їсте зараз? Чого у вашому раціоні більше: білків, вуглеводів? Чим ви перекушуєте? Чим снідаєте? Спробуйте імпровізувати. Наприклад, на сніданок замість вівсянки з бананом (вуглеводи) їжте омлет з індичкою зі знежиреним молоком (білки). Перекушуйте фруктами, а не сиром і т. д. А на вечерю замість тушкованих овочів – кефір. Пробуйте і відзначайте, в які дні вага зрушився або ви відчули себе комфортніше.

    І, нарешті, стабільність на вагах – не привід засмучуватися. Є більш точний спосіб оцінити прогрес – це виміри. Все про те, як правильно їх робити, в цій статті. Ви також можете дорівнювати за старої або нової одязі.