Звички, які заважають схуднути

95


Зміст

  • Ви всі звикли відкладати в довгий ящик
  • Хочете все і відразу, не готові до напівзаходам і компромісів
  • Відсутність плану харчування та списку необхідних продуктів
  • Вдома завжди є «шкідливі» продукти
  • Мало спите
  • Доедаете за дітьми і домочадцями
  • Їсте мало овочів і п’єте мало води
  • Ці, здавалося б, банальні речі, які ми робимо кожен день, заважають нам залишатися красивими і стрункими, не дають ефективно скидати вагу. Мотайте на вус і удосконалюйтеся!

    Ви всі звикли відкладати в довгий ящик

    Одвічна проблема – починати з понеділка, з нового року, з 1 вересня. Чому це хибно? Задайте собі питання, «а що зміниться першого вересня»? Нічого, за винятком якихось малозначних обставин. Ваша особистість залишиться незмінною – з тим же набором якостей. А саме це важливо на шляху до успіху. Поки ви не готові всередині, ніякі зовнішні фактори не зрушать вас з мертвої точки. І навпаки, якщо ви твердо вирішили скинути вагу, не завадить ні погана погода, ні уроки дітей, ні чоловіка.

    Хочете все і відразу, не готові до напівзаходам і компромісів

    Так, прагнення до досконалості – не завжди добре. Не потрібно чекати ідеальних умов для того, щоб записатися на тренування, ідеальної погоди, щоб почати бігати. Почніть хоча б з чогось! Щоб бути у формі, потрібно більше рухатися і налагодити харчування. Поки цього не станеться, про результати буде говорити передчасно. Як ми вже писали в попередньому пункті, головне – почати. З малого, але тут і зараз, просто почати.

    Відсутність плану харчування та списку необхідних продуктів

    Якщо перші два підпункту більше стосуються мотивації, то наступне, про що ми поговоримо, стосується суто «технічною» частини. Перше, що нас губить – відсутність чіткого уявлення про те, що ви будете готувати сьогодні, завтра і до вихідних. Відсутність меню і списку продуктів – найпоширеніша помилка. Ви приходите в магазин спонтанно і сгребаете з полиць все, що бачите, особливо якщо голодні, а потім, шкодуючи витрачених грошей, це доедаете.

    Спонтанність – ворог здорового харчування. Відсутність зразкового меню призводить до незапланованих перекусу, часто зовсім не корисними продуктами. Немає нічого складного в тому, щоб заздалегідь накидати план харчування. Його можна скласти самому або навіть «підглянути» в інтернеті. В Мережі повно прикладів збалансованого раціону на день на 1100 ккал, 1700 2100 ккал. Докладне керівництво, як скласти план харчування на добу в цій статті.

    Те ж і зі списком продуктів. Перепишіть все на листочок або занесіть в спеціальний додаток, створіть замітку на своєму смартфоні. Перевірено: зі списком ви не тільки не купуйте зайвого, але і заощадите!

    Вдома завжди є «шкідливі» продукти

    Випливає з попереднього пункту. Немає чіткого плану харчування і покупок – звідси спонтанні перекуси і шкідливі продукти. Набагато простіше перекусити бутербродом або печивом, правда ж? Не приготували обід? Не зробили вечерю? Знову на допомогу приходить ковбаса. Просто не тримайте шкідливі продукти вдома. Не купуйте майонез, крекери, напівфабрикати і консерви, молочний шоколад та інші продукти, які для правильного харчування не підходять.

    Мало спите

    Багато хто недооцінюють важливість сну, а даремно. Саме уві сні відбувається відновлення організму. Сон необхідний для здоров’я, стрункості і правильної роботи мозку і найважливіших систем організму. Нічний сон повинен тривати не менше 7 – 8 годин. Не шкодуйте часу на сон! Так, книжку почитати цікавіше, але передчасне старіння і зайва вага нікого не прикрашають.

    Доедаете за дітьми і домочадцями

    Ще один бич красивої фігури – звичка доїдати за членами сім’ї, особливо над дітьми. Припиняйте на корені. Забороніть це собі як майонез вночі. Зрозумійте головне – це не економія, це збочення. Ложка каші коштує 50 копійок, а нове плаття (тому що ви більше не влазить в старе) – 5 000 рублів. Курс моделюючого масажу – від 15 000 рублів, заняття з персональним тренером – не менше 1000 рублів за штуку. Вам здається, що ви ощадлива господарка, але це зовсім не так. Перегляньте своє ставлення до цього питання, перегляньте обов’язково.

    Їсте мало овочів і п’єте мало води

    Незважаючи на те, що питний режим і споживання клітковини – різні речі, ми спробували об’єднати їх в один пункт. Чому? Навіть якщо ви благополучно перейшли на правильне харчування, скоротили жири і прості вуглеводи, відмовилися від жирного і мучного, але так і не полюбили овочі, процес схуднення, ймовірно, затягнеться. Те ж і з водою. Клітковина і вода сприяють ефективному очищенню організму і позбавлення її від зайвих кілограмів. Велика кількість білкової їжі на дієті нерідко провокує проблеми зі стільцем, а при вживанні достатньої кількості свіжих овочів, ця проблема вас турбувати не буде. Рослинна їжа повинна становити половину вашого раціону!

    І, нарешті, будьте уважні до себе. Відстежуйте, як організм реагує на ті чи інші продукти. Комусь не йде авокадо, комусь- гриби, хоча вони і підходять для правильного харчування. Ретельно пережовуйте їжу і не відволікайтеся на зовнішні подразники. Їжте в спокійній обстановці, щоб не пропустити сигнал про насичення.