Ранкові пробіжки: на сім бід-одна відповідь

39

Ранкові пробіжки: правильно вибігаємо

За великим рахунком ранкові пробіжки починаються зовсім не тоді, коли ми вийшли з дому і побігли, а тоді, коли встали. Варто запам’ятати, що виходити на пробіжку треба так, щоб ви встигли потім залізти в душ, поснідати і трохи відпочити, перш ніж кудись підете. Одягатися треба, в першу чергу, по погоді.

Влітку на ранкову пробіжку при температурі від 17 до 30 градусів одягатися варто якомога легше — спортивні шорти і, для дівчат, топік або спортивне бра. При температурі вище 30 градусів треба поводитися обережно: щоб не отримати тепловий удар або перегрів організму, можна скоротити час пробіжки, бажано, щоб поруч було, де знайти воду. При пекучому сонці обов’язково надягайте головний убір-найкраще бандану.

При температурі від 10 до 17 градусів краще надіти спортивні костюм: штани і верх з довгими рукавами. Не забувайте і про спеціальну спортивну білизну — сьогодні в магазинах представлений великий вибір.

При температурі від -25 до -15 градусів одягайтеся приблизно так само, як в попередньому пункті, але обов’язково надіньте рукавички, а також можна вовняні шкарпетки, поверх звичайних. Одягайте все ті ж кросівки, але щільно зашнуровані, щоб в них не потрапляв сніг. Не лізьте в замети і не бігайте по льоду, заради вашого ж здоров’я.

Ранкові пробіжки: беремо розбіг і вірно дихаємо

Виходячи на вулицю на ранкову пробіжку, необхідно безпосередньо перед бігом зробити кілька вправ для розтяжки м’язів. Для початку необхідно кілька хвилин пройтися інтенсивним кроком, трохи пострибати на місці, зробити кілька присідань. Потім можна приступити безпосередньо до бігу, але починати потрібно з легкого темпу і поступово прискорюватися. Якщо немає сил бігти далі, то бажано не зупинятися, а просто знижувати швидкість бігу або переходити на швидкий крок, а потім знову на біг.

Бігати потрібно правильно. Ноги слід трохи згинати в колінах, вага тіла розподіляти на всю стопу, приземлятися з п’яти на носок. Корпус нахиляти не потрібно, а руки повинні бути зігнуті під кутом приблизно в 120°с і не перетинатися перед грудьми. Не потрібно напружувати шию, плечі, руки або стискати щелепи.

Вкрай важлива на ранкових пробіжках (і не тільки) правильна техніка дихання. Вдихати повітря слід носом, а видихати — ротом. При такому диханні відбувається рівномірне насичення легенів киснем. Вам потрібно намагатися робити повний вдих і видих, дихати рівно, не надто часто. Коли дихати вже » несила», то пора завершувати пробіжку-зайві катування ні до чого.

Завершувати ранкову пробіжку необхідно поступово. З бігу переходите на крок, вирівнюючи дихання. Ні в якому разі не можна різко зупинятися або, тим більше, падати на траву. Для заминки можна виконати кілька нескладних, розслаблюючих вправ.

Ранкові пробіжки взимку

Ні, ранкові пробіжки взимку — це не шкідливо, навпаки: навіть короткочасні пробіжки в зимовий час мають важливу перевагу. Крім поліпшення спортивної форми, біг в зимовий час сприяє загартовуванню органів дихання і всього організму в цілому, підвищує опірність до різних хронічних, вірусних інфекцій.

Якщо просто стояти на морозному повітрі протягом години, то легкі встигають пропустити через себе близько 500 літрів повітря, а якщо займатися пробіжками, то обсяг повітря, що пройшов через легені, може досягти 6000 літрів! причому зимове повітря особливо багатий на вміст негативно заряджених частинок-повітряних іонів, збудливо діючих на центральну нервову систему, що приносить організму заряд бадьорості і підвищеної енергетики.

Перед тим, як зайнятися пробіжками, не забудьте проконсультуватися у свого лікаря. Такі протипоказання даються при гострих захворюваннях верхніх дихальних шляхів або, наприклад, при захворюваннях серцево-судинної системи.