Каланхое: види і назви

64

квітка каланхое, види якого обчислюються сотнями, знаком кожному своєю красою і цілющими властивостями. Рослини відрізняються розміром, кольором, формою листа і неодмінно радують око в період цвітіння. Які зустрічаються види каланхое? читайте в статті!

Багато хто не підозрюють, що кімнатні квіти толстянка і каланхое — це близькі родичі. У живій природі представники сімейства толстянкових, каланхое, можуть досягати декількох метрів. Для нас це мініатюрні кімнатні рослини.

Найбільш популярними видами каланхое вважаються наступні:

Каланхое дегремона

Рослина виглядає як чагарник з високим прямостоячим стеблом. Край листа з зазубринками. Лист витягнутий, звужується до кінчика. Його колір змінюється від світло-сірого до темно-зеленого в залежності від освітлення і температури повітря.

Каланхое дегремона розмножується виводковими нирками. Під час цвітіння рослина випускає високу, потужну стрілку, увінчану розсипом ніжно-рожевих витягнутих чашолистків.

Цей вид цінується за цілющі властивості, а не декоративні якості.

Каланхое перисте

Рослина досягає метра у висоту, розмножується виводковими нирками. Стебла потужні, темно-зеленого кольору. Листя світлі, з вираженими прожилками і темною облямівкою. Свою назву рослина отримала за форму листя, що нагадують перо.

Цвітіння супроводжується викидом високої стрілки, на верхівці якої розкриваються довгасті чашолистки зелено-рожевого кольору, що нагадують дзвіночки.

Цінується за лікувальні властивості.

Каланхое трубкоцветное

Назву рослина отримала через довгих листя зі світло-сірим нальотом, загорнутих на кінцях всередину. Каланхое трубкоцветное досягає метра у висоту, має фіолетово-зелене забарвлення.

Під час цвітіння рослина викидає стрілку, на верху якої формується волотисте суцвіття з безліччю червоно-помаранчевих квіток.

Каланхое мангіні

Цей вид каланхое цінується за декоративні якості. Пагони тонкі, спадаючі, досягають 30 см в довжину. Листя невеликого розміру, овальні, з глянцевою поверхнею.

Цвіте невеликими яскраво-червоними дзвіночками, що розкриваються на кінці стрілки квітконосу.

Каланхое блоссфельда

Рослина утворює пишну розетку з м’ясистих яскраво-зеленого листя. Висота дорослої квітки не перевищує 30 см.

При правильному догляді цвітіння може тривати до 3-х місяців. Така здатність робить вигляд найбільш декоративним.

На основі даного виду виведено безліч сортів. Найпопулярніші з них-каландіва, розаліна і грандіва.

Квітка каланхое виду блоссфельд найчастіше зустрічається у вільному продажу і використовується для озеленення приміщень.

Каланхое розсічене

Рослина досягає метра у висоту. Стебла квітки прямостоячі, листя вузькі, ажурно-різьблені, світло-зеленого кольору.

Суцвіття увінчане безліччю жовто-помаранчевих квіток.

Каланхое повстяне

При розведенні в умовах неволі повстяне каланхое не виростає вище півметра.

Цінується вид за декоративність: рослина вкрита ворсинками, що створюють ефект оксамиту. Лист невеликого розміру з темним облямівкою.

Квітконіс трубчастий, сріблястого кольору, з темно-червоними пелюстками. На верхівці стрілки формується суцвіття.

Каланхое метельчатоцветковое

Через зовнішнього вигляду волотисте каланхое називають пустельній капустою. Рослина досягає 60 см у висоту, випускає довгий і потужний цветонос.

Округлі і м’ясисті листя квітки формують набиту розетку. Залежно від освітленості можуть бути сіро-зеленими або червоними.

На квітконосі утворюються трубчасті волотисте суцвіття з жовтими пелюстками і вираженим ароматом.

читайте також: орхідея: види і назви

Каланхое лусія

Єдина відмінність між каланхое лусія і метельчатоквітковим — це цветонос. Розетки у обох видів виглядають ідентично.

Сріблясто-сірий квітконіс каланхое лусія випускає білі квітки, що не мають аромату.

Каланхое федченко

Цей вид каланхое росте як чагарник і досягає 60 см у висоту.

Листя округлої форми з нерівним краєм, при нормальних температурних умовах облямовані рожевою смужкою.

Їх колір варіюється від блакитного до рожевого. При підвищенні температури навколишнього середовища або різкому зниженні вологості повітря ширина облямівки збільшується.

Суцвіття утворюють трубчасті дзвіночки оранжевого, коралового або персикового кольору.

Каланхое пуміла

Цей вид рослини відноситься до карликових чагарників і досягає у висоту не більше 30 см.розетку утворюють округлі листя сіро-зеленого кольору, покриті білими ворсинками. Облямовані листя темно-фіолетовою смугою.

У період цвітіння стрілка піднімається над поверхнею землі, утворюючи безліч темно-рожевих чашолистків на верхівці.

Каланхое мармурове

Рослина прямостояча або вилягає, виростає до 40 см в довжину і в ширину. Листя плоскі, округлі, з синіми або синьо-зеленими вкрапленнями. Залежно від інтенсивності світла колір посилюється або тьмяніє.

На верхівці квітконосу утворюються складні парасольки з білими або світло-рожевими трубчастими квітками. Довжина стрілки не перевищує 10 см.

Каланхое крупноцветковое

Висота дорослого куща не перевищує метра. Листя невеликого розміру, округлі, зубчасті, покриті світлим порошкоподібним нальотом. Молоді світло-фіолетові пагони в міру дозрівання стають зеленими.

Квітконіс утворює волотисте суцвіття з безлічі жовтих, запашних, дрібних квітів.

Каланхое розростається

Рослина швидко розвивається в природних умовах проживання, досягаючи 2-х м у висоту.

Особливість виду — складна форма листа і зовнішній вигляд стебла рослини. У міру розвитку листя опадає, залишаючи глибокі западини, роблячи стебло рельєфним.

При достатній освітленості черешки набувають темно-червоний або фіолетовий відтінок. Квітконіс каланхое утворює волотисте суцвіття, на верхівці яких розкриваються дзвіночки світло-оранжевого кольору. Вони залишаються в чашолистках до в’янення.

Каланхое марньє

Напівчагарникова рослина досягає 1,2 м у висоту і розростається до півметра в ширину.

Плоскі синювато-зелене листя мають округлу форму і щільно розташовані на стеблі. У літній період листя однорідного зеленого кольору з характерним червонуватим краєм. При зниженні температури повітря лист повністю стає світло-червоним.

Стрілку квітконосу рослина викидає у весняний період. Суцвіття увінчані розсипом дзвіночків червоного або оранжевого кольору.

Каланхое пурпурове

Даний вид рослини є епіфітом і в природних умовах проживання виростає не вище 30 см у висоту.

Довгі витягнуті листя з зазубреним краєм формують щільну розетку. Під час цвітіння рослина випускає довгу ніжку темно-червоного кольору, утворюючи витягнуті дзвіночки малинового кольору з зеленуватим краєм.

Каланхое рихлоцветное

Напівчагарниковий сукулент з дрібними, щільними, зубчастими листям округлої форми. Колір листя варіюється від зеленого до блакитного, при інтенсивній освітленості утворюється червона облямівка.

У період цвітіння рослина випускає стрілку висотою до 30 см, утворюючи на верхівці волоть з витягнутих чашолистків червоно-фіолетового кольору.

Каланхое гастоніс-бонніері

Листя сукулента сіро-зеленого відтінку досягають півметра в довжину, мають витягнуту форму, звужуються до краю. Розмноження відбувається виводковими нирками.

Стрілка квітконосу витягується до 90 см над поверхнею грунту, формуючи грона довгастих дзвіночків бордового кольору.

Каланхое бехарское

Даний вид має світлі витягнуті листя зі зім’ятим краєм, що нагадують спис. Довжина листа не перевищує 35 см при ширині в 40 см.доросла рослина може досягати 3-х м у висоту.

Цвітіння рослини супроводжується викидом квітконосу. На його верхівці утворюється волоть з дрібних червоно-жовтих квіток.

Каланхое сінсепала

Рослина досягає півметра, утворюючи набиті розетки. Листя довгасті, округлої форми. Край листа темно-червоний.

Восени під час цвітіння рослина випускає стрілку, на якій розпускаються довгасті біло-рожеві дзвіночків.

Каланхое фігуередоі

Рослина відрізняється декоративністю. Висота квітки не перевищує півметра. Розетка формується світло-зеленими листами округлоїФорми з яскраво-червоними або червоно-коричневими смугами.

При зниженні температури навколишнього середовища або надмірно інтенсивному освітленні забарвлення листя стає більш яскраво вираженим.

Цвітіння припадає на зимовий період. На стрілці утворюється безліч мітелок з дрібними рожевими квітками.

Каланхое давно прижилися на сонячних підвіконнях квартир і офісів як декоративні квіти.

Скористайтеся наведеними описами видів і виберіть саме ту квітку, яка принесе затишок у ваш будинок!

читайте також : кімнатні квіти, квітучі цілий рік