Секрети радянських кухарів, або чим годували в їдальнях СРСР?

140

Про це не писали в газетах і ніколи не розповіли б по телевізору – про багатьох хитрощах радянських кулінарів стало можливим поширюватися тільки зараз, у наш час. Виявляється, громадське харчування в Радянському Союзі було не так вже ідеальний. Дізнаємося, які трюки використовували радянські кухаря, щоб їжа здавалася смачнішою, ароматні й свіже.

1. Якість фаршу в СРСР залишало бажати кращого, і щоб перебити запах третьосортної жилистой субстанції, кухаря у величезній кількості додавали часник (у котлети, тефтелі, запіканки та інші страви).

2. Супи варилися на кістковому бульйоні, не на м’ясному. Це відкривало підприємствам значні можливості для економії. Кістковий бульйон варився не менше 3-х годин, і тільки потім запускали інші інгредієнти. Загалом, було смачно, хоч і без м’яса.

Читайте також: Радянська дієта №8: перевірено часом і вченими

3. Щоб витрачати менше сметани для приготування та подачі страв, радянські кухаря розбавляли її кефіром (приблизно 1 до 4).

4. В СРСР смажені страви були рідкістю. Це пояснювалося просто турботою про здоров’я трудящих. Але була й інша причина – запікати, варити і готувати на пару було дешевше, ніж в маслі.В радянських їдальнях давали безкоштовний хліб. В крайньому разі він коштував 1 або 2 копійки. З хлібом відвідувачі столових могли швидше наїдатися.

5. В радянських їдальнях давали безкоштовний хліб. В крайньому разі він коштував 1 або 2 копійки. З хлібом відвідайте столових могли швидше наїдатися.

6. «Рибний день» теж був впроваджений спеціально. Крім очевидної користі від вживання морепродуктів, переслідувалася і ще одна мета – підтримка вітчизняного рибпрому. Крім того, можна було економити м’ясні продукти, які коштували в ті часи набагато дорожче (зараз – навпаки).

7. Кава, чай, компоти та інші напої варили у величезних чанах, а потім розливали по склянках. Правда, замість кави подавали кавовий напій, іноді цикорій. Вважалося, що ці напої не шкодять серцево-судинної системи, на відміну від натуральної кави.

8. Щоб збільшити обсяг других страв, страви розводили теплою водою. Якщо готували пюре, обов’язково додавали воду, в якій варилася картопля. Рис постійно переварювали, він набухал від води, порція ставала об’ємніше і важче. Правда, користі від такої каші, звичайно, було небагато.

9. У всіх засіках радянських їдалень зберігалась величезна кількість дешевих овочів. В основному це були картопля, капуста, морква, цибуля, буряк. Ці овочі і зараз коштують копійки, а за змістом клітковини, вітамінів і інших корисних речовин не поступаються своїм більш дорогим «побратимам».