Названо продукти, які не можна розігрівати повторно

81

У багатьох сім’ях заведено готувати відразу багато, а потім підігрівати їжу порційно по мірі необхідності. Господині зізнаються, що економлять таким чином величезну кількість часу. Але часто така раціональність виходить боком. Деякі страви при повторному розігріванні стають не просто непотрібними, але й шкідливими. Зберігати супи та другі страви в холодильнику тижнями категорично неприпустимо. Максимум – три доби. Після закінчення цього часу в їжі починають розмножуватися бактерії – є таке небезпечно.

Дізнаємося, які продукти не варто гріти другий раз, т. к. вони втрачають більшу частину властивостей і навіть стають небезпечними. Їх краще з’їдати відразу без залишку або вживати потім холодними.

Продукти, які не можна розігрівати вдруге

Курка. Повторний розігрів курки змінює структуру волокон, м’ясо стає важким для засвоєння. Така їжа може стати причиною проблем з ШКТ і навіть підвищує ризик розвитку гастриту. Крім того, якщо ви спортсмен і вживаєте багато білка, врахуйте, що двічі і тричі розігріте куряче м’ясо практично марно.

Краще з’їсти курку холодної – зробити з нею бутерброди або приготувати салат.

6 кращих ідей низькокалорійних салатиків в цій статті

Гриби. При повторному нагріванні змінюється білкова структура продукту, що призводить до проблем з травленням. Гриби будуть довго і важко перетравлюватися, що може супроводжуватися печією і здуттям живота.

Якщо неприємність все-таки трапилася, спробуйте позбутися від здуття і газів без таблеток. Пийте більше чистої води, з’їжте цитрус, постарайтеся трохи відпочити, не робіть різких рухів. Детальніше в цій статті.

Яйця. Готуйте яєчню і омлет строго на один раз, щоб потім просто помити сковорідку. Якщо розігрівати ці страви знову, це може спровокувати вироблення токсинів. Кількість білка також скоротиться. Варені яйця їжте холодними або готуйте з ними салат. Наприклад, такий.

Рис. Примхливий продукт, і його краще з’їдати відразу. Рисову кашу не можна довго тримати при кімнатній температурі. В ньому починають розмножуватися Bacillus cereus – бактерії, які можуть стати причиною серйозних інтоксикацій. Зупинити процес дозволить зберігання в холодильнику. Є ризик, що активність Bacillus cereus при повторному розігріванні збережеться, що може спричинити отруєння, тому страви з рисом теж не гріємо повторно.

Картопля – один з небагатьох продуктів, які часто готують багато. Це і пюре, і запіканки, і супи, в яких присутня картопля. Їх їдять кілька днів, і це в корені неправильно. Якщо остигле пюре відразу не прибрати в холодильник, а залишити каструлю на столі при кімнатній температурі, у страві почнуть розмножуватися небезпечні бактерії Clostridium botulinum, які можуть спровокувати ботулізм. Це важке харчове отруєння, з вкрай небажаними наслідками. Крім того, повторно розігріті страви з картоплі втрачають свою структуру, всі корисні і смакові властивості. Пюре краще готувати на один раз. А відварну картоплю використовувати після холодних супах або в салатах.

Зелені овочі і буряк. Капусту, шпинат, щавель, брокколі краще піддавати мінімальній термічній обробці і закладати в страви на останніх стадіях приготування, наприклад, хвилин за 10 до готовності супу. В ідеалі листові овочі їдять сирими або трохи недовареними – так вони збережуть максимум корисних властивостей (вітаміни К, А, С, Е та інші). Важливо враховувати, що у багатьох з них містяться нітрати, які після багаторазових нагрівань перетворюються в нітрозаміни, які згубно впливають на травлення.

Аналогічна ситуація з буряком, тому її теж не можна розігрівати повторно. З готової відвареного буряка можна зробити смачний корисний салат або дієтичний борщ (як його приготувати, читайте в цій статті). Традиційний рецепт передбачає використання сирої буряків, але мало хто її любить, тому допускається брати варену.

І, звичайно, в будь-якому випадку розігрівайте тільки ту кількість їжі, яку плануєте з’їсти. Кип’ятити цілу каструлю борщу, коли хтось із домашніх захоче поїсти, безглуздо і нерозумно. З кожним розігрівом в страві залишається все менше корисних речовин!