Фрикадельки з цукіні по-італійськи

87


Зміст

  • Рецепт овочевих фрикадельок по-італійськи
  • Трохи про користь цукіні – кабачка
  • Калорійність страв з кабачків
  • Страва готується в найкоротші терміни. Виходить легко і смачно. Класичний рецепт передбачає обжарку, але, якщо ви на дієті, можна загасити овочеві фрикадельки в малій кількості води або приготувати на пару. Подавати з нежирним соусом, холодним овочевим соком, свіжими помідорами, огірками, вітамінним салатом. Рецепти низькокалорійних соусів (на заміну майонезу) в цій статті. Магазинний краще не використовувати – дуже жирний і шкідливий, і вся користь цукіні буде знівельована. І не забудьте додати свіжу зелень!

    Необхідні інгредієнти для приготування фрикадельок з цукіні:

    – 0,5 кг кабачків цукіні;

    – 3 шматочки батона з висівками;

    – пара сирих яєць;

    – 5-6 ст. л дрібно натертого сиру пармезан;

    – півсклянки хлібних крихт або товчених сухарів;

    – сіль і перець за смаком;

    – гілочка петрушки, базиліка або м’яти.

    Рецепт овочевих фрикадельок по-італійськи

    Цукіні цілком протерти: одну половину на тертці з великими отворами, іншу – на дрібній для ніжної консистенції. До протертої маси всипати дрібно натертого пармезану. Шматочки батона накришити дрібними крихтами, розщеплюючи руками як можна дрібніше, додати овочевий фарш. Потім додати подрібненої трави, сирих яєць. Трохи підсолити, поперчити. Всипати хлібних крихт або сухарів.

    Спробуйте також: Соковитий салат з кавуна з фетою

    Плоску широку тарілку наповнити на 0,5 см панірувальними сухарями. Столовою ложкою загрібати овочевий фарш і руками сформувати невеликі фрикадельки, викладаючи їх на блюдо з паніровкою.У глибоку форму або сковороду налити олії і загострити його. Ступінь накалки перевірити можна тонкої соломинкою спагетті. Вона тут же пом’якшується і стає еластичною.

    Фрикадельки добре обкатати в паніровці і викласти в розпечене масло. «Пробланшировать» їх в масляній бані » 5-7 хв, постійно помішуючи шумівкою. Овочеві кульки трохи струснути над сковородою, позбавляючись від зайвого жиру, і викласти на страву зеленню або листям салату. Попередньо можна промокнути паперовими рушниками.

    Читайте також: Ніжні курячі млинці з грудки

    Трохи про користь цукіні – кабачка

    Кабачки – це овоч, споріднений гарбузі, завезений на європейський континент ще в XVI столітті. Але про його корисні властивості європейцям стало відомо порівняно недавно, в XIX ст., коли вони почали використовувати цей продукт в кулінарних цілях.

    У кабачків не особливо виражені власні смакові якості, тому вони служать гарним додаванням до інших продуктів. Можливе приготування кабачкового салатів, вони добре підходять для смаження, тушкування, фарширування, соління, маринування, приготування кабачкової ікри. Користь кабачків полягає у величезній кількості вітамінів, таких як вітамін С і В, вітамін A.

    Читайте також: Піца без тесту: смачно та корисно

    У кабачках також міститься токоферол, який ще називають вітаміном для омолодження. Це вітамін, що має властивості антиоксиданта, звільняють організм від вільних радикалів, що володіють властивостями, що омолоджують. Вітамін С допомагає організму зміцнитися після перенесених захворювань. Бета-каротин корисний для зростаючих дитячих організмів, тому кабачки використовуються в дитячому харчуванні і в якості прикорму для немовлят.

    Читайте також: Легкий омлет без сковороди

    У кабачків також багатий склад мінералів. Овоч насичений залізом, фосфором, магнієм, калієм, натрієм. Користь кабачків для здоров’я людей, які страждають від нестачі заліза, схильних до анемії і зниженим рівнем гемоглобіну, забезпечується завдяки наявності в них великої кількості заліза. Пектин, який міститься у складі кабачків робить легше засвоєння продукту і допомагає травленню. Також це сприяє зниженню рівня холестерину.

    Загальна маса кабачка більш, ніж на 95% складається з води, а це корисно для людей, які борються з пієлонефритом та іншими захворюваннями видільної системи. Кабачки виводять надлишок солей і налагоджують водно-сольовий баланс.

    Калорійність страв з кабачків

    У 100 грамах кабачків близько 30 ккал. Тому рекомендується вживати кабачки людям, які бажають скинути зайву вагу або схильні до повноти. Кабачки гарні для дієтичного харчування.

    Страви з кабачка чудово підходять для сніданків і в якості другого на обід. Вони можуть бути як самостійною стравою, так і доповненням до гарнірів.