Терпіти не можна поскаржитися. Біль – це нормально?

65


Зміст

  • Біль у суглобах
  • Запаморочення, головний біль
  • Не біль терпіть!
  • Ми вже розповіли, що після тренування повинні боліти м’язи. Принаймні, можуть. Це нормально. А тепер розглянемо біль, яку терпіти не можна.

    Біль у суглобах

    Зовсім інша біль під час тренування – гостра иглообразная біль у суглобах. Найчастіше вона відчувається безпосередньо під час виконання вправи і наростає з кожним повтором/підходом. Багато тренуються через біль, використовуючи бандажі, розігріваючі і знеболюючі препарати (таблетки, мазі). Робити так не можна. Біль у суглобах при тренуваннях сама по собі не приходить і не проходить – це завжди сигнал про те, що продовжувати рух небезпечно, і, якщо не вжити заходів, справа може закінчитися травмою.

    Читайте також: Що робити, якщо стало погано в спортзалі

    Причин виникнення дискомфорту і больових відчуттів в області суглобів при заняттях спортом багато:

    • неправильна техніка (найчастіше);
    • виконання потенційно небезпечних вправ, коли суглоб неприродно вивернуть. Найчастіше цим грішать новачки, але буває, що і тренер пропонує поекспериментувати. У цьому випадку, до речі, краще ввічливо відмовитися (найпопулярніші потенційно небезпечні вправи, вправи-вбивці, ми зібрали в цій статті);
    • занадто короткий відновний період після останньої інтенсивного тренування (неповне відновлення м’язів і сполучної тканини);
    • відсутність розминки перед тренуванням, поганий розігрів;
    • наслідки нещодавно отриманої травми;
    • хронічні і гострі захворювання, неправильне положення суглобів, порушення постави.

    Якщо вас турбує саме суглоб, ви це відчуєте. Ця біль відрізняється від м’язової. При одноразовому відчутті дискомфорту прислухайтеся до організму (можливі причини ми написали). Якщо проблема повторюється, припиніть виконувати вправи, що викликають біль, і обов’язково відвідайте лікаря!

    Запаморочення, головний біль

    Ще одна біль, яку не можна терпіти в тренажерному залі – головний. Якщо голова болить або паморочиться, а будь-який рух провокує посилення дискомфорту, негайно завершення тренування. Причин головного болю під час і після тренування теж безліч. Детально про це ми писали в цій статті.

    Не біль терпіть!

    Нормальна біль на тренуванні і після – тільки крепатура (ми про неї писали тут) і печіння, яке ми відчуваємо, поки виконуємо рух. Будь-які інші прояви дискомфорту повинні вас насторожити.

    Печія з’являється, коли на м’яз довго дається навантаження. Почавшись, печіння зростає від повторення до повторення, поки не стане нестерпним настільки, що продовжувати неможливо.

    Печія виникає через нестачу в м’язових клітинах кисню і під впливом продуктів розпаду глюкози – м’язового палива. Це також один із стимулів зростання м’язів, тому тренування до печіння ефективні, хоча це і не дуже приємно.