Як доглядати за геранню, щоб вона цвіла

49

пеларгонія, або герань, — невибаглива рослина з яскравими квітами. Щоб квітка зберігав свіжість і радував красивими суцвіттями, важливо знати, як доглядати за геранню. Представлені рекомендації допоможуть організувати адекватний догляд за квіткою.

Як доглядати за геранню

Герань кімнатна широко поширена. Рідко зустрінеш квартиру або будинок, в якому на підвіконнях або балконах в квіткових вазонах не красувалася б герань. Рослина має яскраво-зелені круглі з різьбленими краями листя і яскраві квітки.

Догляд за геранню нескладний. Вона настільки невибаглива, що деякі господині висаджують кілька сортів в один горщик і в результаті під час цвітіння отримують дивовижний по красі букет.

Але разом з тим герань, догляд за якою був недостатнім або не були дотримані важливі правила, може чахнути і прірву або влаштувати «страйк» і не цвісти.

Квітникарю важливо знати, що догляд за цією рослиною відрізняється в залежності від сезону і вегетативного стану. Тому зупинимося на базових правилах, які дозволять зберегти красу такого живого декору, його здоров’я, посприяють його росту і цвітінню:

  • регулювання надходження світла.

Пеларгонія-світлолюбна рослина. Вона відмінно витримує прямі сонячні промені першої половини дня або після полудня. А ось денний яскраве світло, пекучі промені згубні для її листя і пелюсток. Тому найкраще місце для герані-освітлений простір, куди не потрапляє пряме сонячне світло.

Про дефіцит світла рослина просигналізує станом листя. Вони стануть блідо-зеленими, втратять насичений колір.

  • температурний режим.

У весняно-літній період оптимальна температура для росту герані — до 20 градусів, в зимовий час — до 12-15 градусів. Взимку квітка не можна залишати поблизу батарей опалення, інакше листя пожовтіє.

  • полив.

З поливом герані у господині клопоту не буде. Ця рослина родом з південної африки, тому посухостійка і дуже витривала. Полив пеларгонії повинен бути мінімальним.

Для квітки ідеальний режим зволоження грунту — тричі на тиждень. Поливайте його рідко, але рясно, щоб грунт не пересихала. Якщо таке станеться, то герань відразу ж дасть знати жовтизною і в’яненням листя. Якщо переборщіть з поливом, то на листочках з’являться сизі плями — цвіль.

  • підживлення.

Герань любить органічні і мінеральні добрива. У них має бути трохи азоту і багато фосфору. Підживлення краще вносити під час поливу у весняно-літній період, як тільки рослина почала цвісти.

  • розпушування грунту.

Щоб забезпечити доступ повітря до коріння, двічі на місяць проводите розпушування грунту. Завдяки цьому попередьте розвиток гнилі на кореневище і поява паразитів.

  • пересадка і обрізка.

читайте також: диффенбахія плямиста: догляд

Раз на два роки пересаджуйте герань в горщик більшого розміру, ніж попередній. Це зміцнить коневу систему, дозволить рослині розвиватися. Якщо є можливість, то в кінці квітня або в травні висадіть герань на присадибній ділянці або на клумбі біля будинку. Так не тільки прикрасите ландшафт, але і дозволите квітці зміцнити кореневу систему, стати більш витривалим і життєстійким.

Щовесни проводите ревізію герані: видаліть сухе листя і відцвілі суцвіття, зріжте пагони, залишивши по 5 нирок на кожному, приберіть гілки, які виросли з пазух листя.

Якщо правильно доглядати за пеларгонією, то з кінця лютого і до початку вересня вона буде радувати буйним цвітінням і розкішною зеленню.

Чому не цвіте герань в квартирі

Пеларгонія — рясно квітуча рослина. Але буває, що квітникар ніяк не дочекається появи красивих квіток. На вигляд рослина абсолютно здорово, відмінно розвивається. Виникає питання, чому не цвіте герань? які фактори негативно відбилися на її вегетативному стані?

Ось основні причини, чому це відбувається:

  • занадто великий горщик.

Якщо рослина із завидною регулярністю випускає нові пагони і листя, а не цвіте, то швидше за все для нього неправильно підібраний горщик. Невелика коренева система герані, поміщена у велику за розмірами ємність, починає активно розвиватися, щоб заполонити весь вільний простір. Таким чином, всі сили пеларгонії йдуть на розвиток, а не на цвітіння.

Пересадіть герань в горщик, менший за розміром, і ситуація буде виправлена. Ще краще, якщо в одну ємність висадіть кілька кущів. Рослина гостро відчуває конкуренцію і тому починає цвісти.

  • неправильно підібрана грунтова суміш.

Купіть для герані спеціальний грунт або зробіть його самостійно, змішавши в пропорції 2:1:1:

  1. садову землю.
  2. пісок
  3. перегній.

Раз в два роки міняйте грунт на свіжий.

  • занадто темне або надмірно освітлене місце, перезволожений грунт негативно відображаються на вегетації пеларгонії, тому вона не цвіте.
  • відсутність підгодівлі.

Приділіть особливу увагу підгодівлі герані в період з весни по літо. У цей період для поливу використовуйте йодовану воду: на 1 л води додайте 1 краплю йоду.

  • регулярно видаляйте зів’ялі квітки. Таким чином продовжите цвітіння і зробите його буйним.

Герань-рослина, що не вимагає клопоту і особливої турботи. Виберіть для нього добре освітлене місце на підвіконні, забезпечте оптимальний режим поливу, організуйте «літні канікули», і воно буде радувати помітними і яскравими фарбами квітів.

А які секрети догляду за геранню відомі вам?

читайте також: як пересадити орхідею, якщо багато коренів