Як привести себе в форму після вагітності і закріпити результат. Інтервю з популярним блогером Наталією Кузьмич

69

Запитайте у будь-якої жінки, хоче вона бути стрункою, підтягнутою і красивою. І навряд чи знайдеться хоч одна, яка відповість «ні». Жінки за своєю природою створені бути привабливими. Чому ж так виходить, що одні отримують всі – і струнку спортивну фігуру, і красу, і захоплені погляди оточуючих, а інші, в кінцевому рахунку, кидають навіть спроби привести себе в порядок, змиритись зі своєю гіркою долею. А адже з боку здається, що красуні і дівчата такі самі по собі, їм просто пощастило з фігурою, обміном речовин, спадковістю.

Наталія Кузьмич справляє саме таке враження. Тендітна і весела блондинка, за кілька років вона кардинально змінила не тільки свій зовнішній вигляд, але і своє життя. Почавши займатися, щоб привести себе в порядок після народження дитини, вона з часом розробила фітнес-програми домашніх тренувань для таких мам, як і вона, написала книгу, що стала популярним блогером. На своїй сторінці в Instagram https://www.instagram.com/kuzmichnatali/ Наталія Кузьмич, судячи з відгуків та активному спілкуванню зі своїми передплатниками, вельми успішно надихає своїм прикладом і мотивує.

Сьогодні ми поговоримо з нею про головне – про мотивації: де її взяти, щоб не тільки почати тренуватися, але і продовжувати це робити місяцями і роками, не кидати, домагатися бажаних результатів.

– Наталя, що стало для вас відправною точкою. З якого часу ви почали тренуватися і що вами рухало?

– До народження дитини явних проблем із зайвою вагою у мене ніколи не було, та й сказати, щоб було якесь особливе харчування, або спорт, я теж не можу. Так, як і всі, стихійно намагалася займатися, потім закидала. У 28 років на світ з’явилася моя дочка, я додала у вазі, а турботи звичайної домогосподарки накрили з головою. Одного разу випадково спіймала своє відображення в дзеркалі і подумала, невже ця втомлена тітка з обвислими боками в дзеркалі – я. Масла у вогонь підлила мама, яка в моїх погрозах, що пролунали стегнах побачила тип фігури «груша», передається у спадок в нашій родині. Це прозвучало як вирок. Прийшло розуміння, що насправді я зовсім інша, я не хочу бути тією, кого бачу в дзеркалі.

Спробуйте самі. Чесно і без жалості до себе роздягніться і подивіться на себе в дзеркало, а ще краще – зніміть відео. І постарайтеся об’єктивно оцінити, що ви там бачите. Такий ви мріяли бути? Цього бажаєте собі в подальшому? Чи взяли себе такою, як є зараз? Побачте себе не такою, як бачите в дзеркалі, а справжню. Якщо ви уявляєте себе енергійним, повним здоров’я і сил, красивою і підтягнутою, а не толстой і ледачої, саме це дасть вам поштовх, дасть вам сили щодня ставати краще, рухатися до себе такою, якою ви себе уявляєте в своїх мріях.

– Вам не сподобалося ваше відображення в дзеркалі, і ви вирішили змінити себе?

– Я побачила, яким негарним стало моє тіло. Але картати себе і є поїдом за свої недоліки – це помилка. Треба себе полюбити. І якщо вже вирішувати щось в собі міняти, то ніяк не із-за невдоволення собою, а тільки щоб зробити себе ще краще, адже немає межі досконалості. Спочатку я вирішила, що просто зобов’язана бути гарною мамою для свого маляти і найкрасивішою жінкою. Такий, поруч з якою чоловік навіть не подумає дивитися по сторонах. А якщо і подивиться, краще все одно не побачить. Мені хотілося, щоб чоловік і дочка мною пишалися. І щоб я собою пишалася. Це важливо. Цілі обов’язково повинні бути великими. Зазвичай дівчата як думають? «Ну, непогано трохи попу підкачати» або «трохи зігнати вагу». Сьогодні ви хочете трохи зігнати вагу, а завтра – торт. Це спочатку невірний старт. З високою часткою ймовірності все швидко закінчиться зривом. Проблема в тому, що худнути і тренуватися починають не від любові до себе, не з бажання подбати про красу і здоров’я свого тіла, а від думки, що з ним щось спочатку не так, що щось треба змінити в ньому! В цьому проблема! У цієї думки! Ось тут і починаються страждання, самокопання і вічне невдоволення собою.

– А зриви у вас були? Хотілося солодкого, наприклад, торт?

– Ні, зривів у мене не було жодного разу. Я відмовилася навіть від дозволених солодощів, за півроку скибочки чорного шоколаду собі не дозволила. Зриви адже відбуваються із-за чого? Змусили себе відмовитися від солодкого, стали тренуватися, просто тому що треба. «Треба» вистачає на якийсь період, а потім настає «хочу», і всі зусилля сходять на немає. І приходить роздратування на саму себе за відсутність «сили волі». Виходить, що тренуємося – страждаємо від того, що хочеться садкого і кинути все, не тренуємося – теж страждаємо від нелюбові до себе в негарному тілі. Коли рішення прийняв не до кінця, не тверде, коли залишилися сумніви, а чи воно мені треба мені і так зійде – ось тоді і зриви. А коли вирішив залізно і остаточно, що так воно мені треба, то і зривів немає.

– Які цілі правильно ставити, щоб все йшло без мук і зривів?

– Вся справа в тому, що сили нам даються на справу. І якщо ви поставили перед собою невиразні цілі, то вони не надихнуть навіть вас самих. Людина так влаштована, що він, відчуваючи труднощі в досягненні великих цілей, відчуває і радість їх подолання. Ми починаємо цінувати результати, тільки витративши зусилля на їх досягнення. І ми повинні постійно рухатися вперед, щоб відчувати себе щасливими. Складно схуднути на силі волі. Це вдається тільки по-справжньому вольовим людям. А якщо мета вас надихає, заряджає емоціями, то ви йдете назустріч собі оновленої, тому що ваша мотивація сама тягне вас до себе. Якщо ви вирішили почати піклуватися про себе, своєму тілі, правильно харчуватися, регулярно займатися спортом, почати нарешті-то дбати про своє здоров’я, то ви це робите в першу чергу для себе. Ви не жертвуєте собою задля пари-трійки зайвих кілограмів, тільки щоб скинути вагу і забути все, як страшний сон, а міняєте своє життя на краще, щоб стати краще.

– Тоді чому в одних виходить ставити супер-цілі, а інші навіть не думають про це?

– Вся справа в нав’язаних нам з боку уявленнях про себе. Наприклад, у мене всі жінки в роду були з широкими стегнами. Вважається, що це якась спадковість, і від цього не можна позбутися. І багато хто з цим миряться. Харчові звички, нав’язані нам з дитинства, режим активності – це ті ритуали, які ви прийняли завдяки своєму оточенню. Якщо в сім’ї прийнято є майонезні салати, а потім сидіти біля телевізора за переглядом серіалу, то багато хто починають заспокоювати себе, що всі так живуть, миряться з тим, що бачать у дзеркалі, намагаються навіть якось себе любити такою, як є. Треба гарненько розібратися, яка ви є насправді. Сім’я, друзі, вчителі заклали вам в голову якусь думку про вас, і ви його взяли, перестали відстоювати себе. Але насправді тільки ви знаєте, яка ви. Не потрібно намагатися змінювати себе. Треба відкинути всі вам нав’язане і йти до себе справжньої, адже ви без страхів і сумнівів любите себе саме такий.

– Адже це все нешвидко. Мета поставлена, а що конкретно допомагає рухатися до неї з дня на день?

– Так, щоб перші результати стали явними і помітними, буде потрібно три місяці. Я, наприклад, через півроку отримала той результат, який захотіла якось перед дзеркалом. До великої мети довгий шлях. І щоб його пройти, потрібно розбити його на відрізки. Прості, зрозумілі, вимірні. Все наше життя складається з ритуалів, звичок. Просто замініть один щоденний ритуал на інший. Раніше ви весь вечір сиділи в інтернеті або дивилися телевізор, а зараз ви замість цього тренуєтеся. Не потрібно ніяких особливих зусиль, ви просто йдете назустріч собі такою, якою завжди хотіли бути, які тут можуть бути страждання? Ви просто робите все, щоб ця зустріч відбулася якомога швидше. І кожне тренування, кожен здоровий прийом їжі на крок наближає вас до вашої мети.

– Що ще може перешкодити на цьому шляху?

– Знову ж оточення. Скільки разів, починаючи тренуватися і правильно харчуватися, ви чули: «Навіщо тобі це, ти і так нормально виглядаєш?» або «Співаєш нормально, не можна мучити себе дієтами». Мало кого в такому разі підтримує і розуміє близьке коло. Ви вже жили їх життям, прийшов час жити своїм. Орієнтуйтеся не на тих, хто гірше за вас, а на тих, хто краще вас – успішніше, сильніше, гарніше. І тоді зміни на краще почнуть відбуватися не тільки з вами, але і навколо вас, у вашому житті.

Наталю, ви зараз перебуваєте в такій формі, про яку більшість жінок можуть тільки мріяти. Тепер ви задоволені собою?

– Як би ви виглядали – потрібно любити себе. Ненависть горить сильно, але недовго. Адже тільки любов дає жінці енергію, щоб постійно рухатися вперед. І зараз здорове харчування і регулярні тренування – мій спосіб життя, адже я продовжую любити себе і піклуватися про себе, а гарна фігура, неймовірна енергія і позитив – просто приємне доповнення. Причому енергії і позитиву з часом стало так багато, що я із задоволенням ділюся ними на своїх програмах.