Як підстригти кішку в домашніх умовах швидко і безболісно

47

Питання стрижки кішки непростий і пов’язаний з великим стресом для вихованця і господаря. Деякі вважають за краще віддавати кішку грумеру – фахівця, який професійно займається стрижкою тварин. Але бувають ситуації, коли процедура необхідна терміново або ви просто не хочете створювати зайвих проблем, пов’язаних з нестандартним втручанням.

Ця стаття допоможе вам розібратися, як підстригти кішку в домашніх умовах швидко і акуратно, щоб не нашкодити улюбленцю.

Чи потрібно стригти вашу кішку

Перш ніж проводити будь-які маніпуляції з вихованцем, потрібно розібратися, чи дійсно йому потрібне втручання людини.

Шерсть тварини часто сприймається господарями як аналог хорошою норкової шуби, яка гріє і взимку і влітку. Деякі господарі в пориві любові хочуть позбавити кота від шерсті, думаючи, що це допоможе йому пережити літню спеку.

Насправді потрібно обережно підходити до цього питання. Наприклад, мейн-куни та інші представники напівдовгошерстих порід мають підшерсток і остьовий волосся різної довжини, і їх красива довга шерсть створює природну прошарок, яка захищає від спеки. Тому неправильна стрижка призводить до перегріву або переохолодження.

В яких випадках процедура показана

По правді кажучи, кішки не потребують стрижці незалежно від довжини їх шерсті. Вони вміють піклуватися про себе самостійно – вилизуються, труться об тверді предмети, регулярно линяють. Досвідчені господарі допомагають коту доглядати за собою за допомогою спеціальних інструментів, не пропускають час миття, регулярно вичісують. Якщо цього не робити, тварина потребуватиме допомоги грумера.

Говорячи коротко, стрижка показана тільки в двох випадках:

  • на тілі вихованця з’явилися ковтуни;
  • вихованець хворіє і потрібен доступ до шкіри.

Інші причини, за якими проводиться маніпуляція, не є обов’язковими, але можуть бути важливими для господарів.

  1. охайний зовнішній вигляд кота
  2. проблеми зі шлунком після вилизування великої кількості шерсті.
  3. кішка не дає себе вичісувати і купати.
  4. нездатність кішки самостійно за собою доглядати (старість або хвороба).
  5. спроба контролювати алергію на котячу шерсть.

Існують дослідження, які доводять, що алергію викликає не шерсть, а білок з котячої слини, тому за допомогою видалення шерсті позбавиться від алергії на кішку не вдасться.

Види стрижок

Існують три види стрижок. Пропоную розібрати кожен вид докладніше, щоб розуміти, яка процедура потрібна вашому коту.

Медична стрижка

Ця процедура необхідна, якщо ваш вихованець захворів або буде схильний до медичного втручання.

Наприклад, якщо у кота мокнучий лишай, його потрібно підстригти, щоб убезпечити і забезпечити якісне лікування. Про те, як лікувати лишай у кішок, читайте в іншій моїй статті.

Коли ви віддаєте кішку на стерилізацію, лікарі обов’язково вистрижуть частину шерсті перед операцією. Подібним чином кішці зістригають або збривають пух перед установкою крапельниці.

Така процедура проводиться за показаннями і її можуть зробити прямо у ветеринарній клініці.

Гігієнічна стрижка

Для підтримки гігієни вихованця проводиться гігієнічна стрижка. Її основна мета-видалення ковтунів і відновлення вовни.

Якщо у вас не виходить приділяти достатньо часу турботі про гігієну вихованця, слід регулярно відвідувати грумера і приводити тварину на процедури, в подальшому спрощують догляд за котом.

Видаляти ковтуни дуже важливо. Під ними накопичується бруд і можуть розмножуватися бактерії і паразити.

Обстригати кота в цілях гігієни можна і в домашніх умовах, володіючи необхідними інструментами і освоївши нескладну техніку, про яку піде мова далі.

Модельна стрижка

Цей тип проводиться виключно за бажанням власника. Деяким подобається, коли вихованець привертає до себе увагу за рахунок незвичайної форми вовни, інші поєднують гігієнічні процедури з естетикою.

Частина власників роблять модельну стрижку перед фотосесією з котом або проводять її за кілька місяців до виставки.

Типи стрижок

Наводжу найпопулярніші варіанти естетичних котячих зачісок.

  • лев. Тіло позбавлене шерсті повністю, крім ліктьового згину і стрибкового суглоба на лапах.
  • пума. Тіло позбавлене шерсті повністю, голова, лапи і хвіст залишаються недоторканими.
  • волоть. Тіло позбавлене шерсті повністю, крім основи хвоста. Пухнаста частина хвоста, голова, лапи і хвіст залишаються недоторканими.
  • тулупчик. Вистригається підшерсток.

Як підготуватися до стрижки

Перш ніж почати процедуру, виберіть для неї місце – простору рівну площину. Найкраще використовувати кухонний стіл. Приберіть з нього всі зайві предмети.

Заручіться підтримкою помічника. Поодинці проводити процедуру складно, оскільки вона досить тривала. Запасіться ласощами для вихованця.

Підготуйте необхідні інструменти:

  1. тример для важкодоступних і інтимних зон.
  2. ножиці з тупими кінцями або колтунорез.
  3. ножиці для филировки.
  4. машинку для стрижки (якщо шерсть у кота довга, потрібна потужна електрична машинка, не менше 45 вт).

Рекомендую також підготувати підручні матеріали:

  • щільний рушник, щоб протирати кота;
  • одноразову пелюшку на випадок несподіваного випорожнення;
  • рукавички для себе і помічника;
  • тонкий гребінець і щітку для вичісування;
  • пом’якшувальний кондиціонер для вичісування;
  • мастило для машинки.

Важливі правила, які потрібно знати

Перш ніж приступити до процедури, ознайомтеся з правилами її проведення.

  • лапи, хвіст і голова не стрижуться «під нуль» ніколи. Там знаходяться рецептори, що дозволяють вихованцеві орієнтуватися в просторі.
  • чим довше працює машинка, тим більше вона нагрівається. Кіт може обпектися.
  • робіть підходи по 10-15 хвилин і дотримуйтесь перерви, даючи вихованцеві час на відпочинок.
  • залишайте не менше 3 мм вовни на шкірі, а краще — 1-2 см.
  • не притискайте лезо впритул до тіла тварини, це може його поранити.
  • обов’язково змащуйте лезо, щоб воно ковзало по шерсті, а не розривало її.
  • за 2-3 дні до процедури викупайте вихованця (як мити кішку, читайте в окремій статті). Однак якщо на тілі є ковтуни, які неможливо видалити, відкладіть купання.

Покрокова інструкція

Зробити просту стрижку тварини можливо в домашніх умовах. Головне, правильно підготуватися і знати нескладні правила. Одягніть щільні рукавички і запропонуйте своєму помічнику зробити те ж саме. Під рукою розташуйте рушник (на випадок, якщо потрібно буде протерти кота), інструменти, перекис з ватою.

  1. зафіксуйте кота на робочій поверхні. Найкраще, якщо вихованець буде лежати на боці. Ваш помічник повинен притиснути до поверхні задні і передні лапи кота.
  2. якщо ви ще не позбулися ковтунів-саме час це зробити зараз. Спробуйте розібрати грудку на волокна, які після потрібно прочесати гребенем з дрібними зубами. Якщо колтун великий, виріжте його колтунорізом або ножицями з тупими кінцями.
  3. перед стрижкою добре прочешіть кота і використовуйте спрей-кондиціонер, щоб прибрати всі заплутані волосся і зробити процедуру більш комфортною.
  4. після цього візьміть маленькі ножиці або тример і акуратно пройдіться в зоні статевих органів, пахв, сосків і в міжпальцевій зоні.
  5. коли складний етап буде пройдено, беріться за машинку. Використовуйте насадку 3 мм або більше і зістригайте шерсть спочатку на боках, потім на спині і в кінці на животі. Рухайтеся по зростанню вовни. Змащуйте насадку спреєм для леза в міру необхідності.
  6. підрівняти шерсть на лапках можна ножицями.
  7. за бажанням можна пройтися філірувальними ножицями в кінці процедури.

Якщо ви бачите, що вихованець втомився або нервує, зробіть перерву, заспокойте його і дайте ласощі.

Мені дуже сподобалося відео про те, як стригти кішку в домашніх умовах, де автор наочно показує, як за 15 хвилин можна впоратися з цим нелегким завданням. Сподіваюся, що воно буде корисно і вам:

Що робити, якщо кіт агресивний

Коли є можливість підготуватися до стресових маніпуляцій – краще це зробити. Якщо ви знаєте, що ваш улюбленець буде агресивний, подбайте про його комфорт і свій спокій заздалегідь.

На кота можна надіти захисний комір, щоб захиститися від укусів.

За показанням лікаря можна заздалегідь дати заспокійливі засоби на травах, щоб процес пройшов легше.

Якщо стан шерсті плачевний, єКовтуни, а кіт дикий – тільки в таких випадках застосовується наркоз. Це робиться з розрахунку, що наркоз принесе менше шкоди, ніж існування ковтунів зі збилася брудом і паразитами. Така процедура проводиться тільки в клініці під наглядом ветеринара!

Що робити після стрижки

Після процедури заспокойте тварину, дайте ласощі. Потрібно обтерти кота рушником і прочесати його. По можливості викупайте тварина і як слід висушіть. Будьте готові до того, що після процедури шерсть може поміняти структуру.

Поведінка вихованця також може змінитися: мстиве тварина може напаскудити, полохливе – ховатися в темних місцях. Якщо кішка ховається в теплому місці, значить, їй холодно. Допоможіть пережити період росту шерсті, одягаючи кота в теплий одяг і забезпечуючи тепло в місці відпочинку. Візьміть на замітку для наступної стрижки, що попередня довжина приносить кішці дискомфорт.

Висновок