Не вистачає до зарплати: як і чому зростає ціна «нормального життя»

38

Років 30 тому ознакою достатку вважалися килими на стіні, хліб з ковбасою в руці і нові кросівки на ногах. Дитинство пройшло, а 80% співвітчизників досі вважають, що раніше було краще. Підсвідомість прекрасно працює на збереження кращих спогадів і намагається замаскувати найгірше, тому картинка змащується, підлаштовується і видає негатив на сучасний список » для щастя » .

чому ціна комфорту зростає?

1. Різниця в сприйнятті між поколіннями

Так, раніше було нормально жити і без гарячої води, ходити в туалет у відро (тому що на вулиці січень і ніч). І навіть вмирати від гангрени колись було нормальним, тому що не було антибіотиків. Люди не знали іншого життя.

А у нас є можливість вибирати свій рівень комфорту. Можна виїхати куди-небудь поза зоною дії мобільного зв’язку, побудувати зруб в тайзі або зайняти кинутий кимось будиночок у вічному простоквашино. І ось ви вже перенеслися в щасливе минуле. Але не багато хто з нас, незадоволені пробками, tiktok і цінами на оренду квартир в москві, готові пуститися назустріч » нормального життя » , як в старі і не завжди добрі часи.

2. Система винагороди

Чому з того часу, як людина почала займатися сільським господарством і навчився вирощувати смакоту в городі, він перестав задовольнятися тим, що має?

Відповідь криється в модному сьогодні слові «дофамін». Ставлення до цього нейромедіатора змінюється від визнання «гормоном щастя» до «прокляття сучасного життя». Ми не будемо пускатися в усі хитросплетіння нейробіології, так як там вже не один чорт ногу зламав.

але що важливо знати?

У людини є якась » система винагороди » , яка підказує, що таке добре і що таке погано. Коли ми можемо відчувати себе переможцями, а коли-невдахами, « тварюками тремтячими або право мають » . І в цій системі дофамін-головна дійова особа.

Але проблема полягає в тому, що ця система не була створена, щоб зробити нас щасливими. Вона була « винайдена » еволюцією, щоб виживати і вдосконалюватися.

Помічали, що дорогі покупки радують недовго? а чашечка кави тільки на початку приносить справжнє задоволення, а далі ми п’ємо, тому що викидати шкода.

Дофамін змушує нас брати нові вершини і ставити там прапорець норми. Тепер поїздка на море раз на рік — це справа необхідна, але недостатня. І так до нескінченності.

чому людям не вистачає грошей? тому що система винагороди-нескінченна гра по досягненню все нових рівнів комфорту і задоволень. І соцмережі, як відомо, не полегшують нашу долю. З усіх боків демонструються все нові і все більш дорогі атрибути норми. А ти, будь люб’язний, відповідай або страждай.

3. вершина піраміди маслоу

Піраміда маслоу — це опис потреб людини: від низинних бажань до піднесених. Як відомо, потреби виникають одночасно, крім нашого бажання і після тверезого аналізу. Спочатку людині важливо придумати, що є, потім, де жити, далі, з ким спілкуватися, і тільки після все інше.

Сучасне суспільство цілком захищає нас від потреби думати про фундамент піраміди маслоу. Адже сьогодні ми стикаємося швидше з проблемами надлишку їжі і комфорту, ніж їх нестачі. Таких відсотків захворюваності ожирінням і діабетом не було ніколи.

Ось і прийшов час закривати потреби в повазі оточуючих, самовдосконаленні і самовизначенні. А ці питання, як ми з вами знаємо, не найдешевші.

Людина, намагаючись все більше відокремитися і захиститися від природи, ніколи не переставав жити за законами, описаними дарвіном. Ми отримуємо щось у спадок від минулих поколінь, щось змінюємо, скасовуємо, заробляємо і встановлюємо нові межі норми.

Щоб зрозуміти, про що мова, подивіться на сучасних дітей. У нашому дитинстві не було такої кількості іграшок і розваг, мультики не показували цілодобово, а з доступних солодощів були лише рафінад і бабусине варення.

Раніше і правда жили нормально, але тільки тоді не знали, що може бути по-іншому. Сьогодні нам доступні майже будь-яка інформація, відеозв’язок, море, гори і навіть туристичні польоти в космос. Зрозуміло, у всіх цих захоплюючих перспектив своя ціна. Хіба це не нормально?

Алеся яцкевич