Що робити, якщо восени випадає волосся

48

Здавалося б, за літо організм наситився рекордною кількістю вітамінів, а волоссю все одно чогось не вистачає.

На те є причини.

  • На осінь припадає природний період зміни ослабленого волосяного покриву новим, молодим і сильним.

  • Через зміну погоди різко падає настрій і знижується рівень гормонів щастя, які підтримують хороше здоров’я. Імунітет слабшає, стан шкіри і волосся також погіршується.

  • Знижується рівень жіночих гормонів в організмі, які безпосередньо відповідають за стан волосся і шкіри. З цієї ж причини спостерігається рясне випадання волосся після пологів.

  • Агресивна дія уходовой косметики і гарячої укладання.

  • Стреси, пов’язані з виходом з відпустки на роботу, початком навчального року у дітей.

Іноді причиною може бути серйозний збій гормонального фону. Якщо спостерігаються і інші його симптоми-порушення менструального циклу, різке посилення жирності шкіри і голови, поява вугрової висипки, ріст волосся на обличчі, потрібно звернутися до лікаря. Слід здати аналізи на рівень гормонів і пролікуватися, поки не почалися більш серйозні проблеми зі здоров’ям.

Деякі захворювання внутрішніх органів теж можуть викликати ослаблення волосся, тому потрібно бути уважною до будь-яких тривожних симптомів і своєчасно обстежитися.

Що робити, якщо восени волосся випадає особливо сильно?

Якщо зі здоров’ям в цілому все в порядку і турбує тільки стан зачіски, можна постаратися зміцнити волосся доступними домашніми способами. Добре зарекомендували себе такі методи.

  • Масаж. Його можна виконувати під час миття голови або після нанесення маски на шкіру.

  • Змінити шампунь на більш натуральний, з активними зміцнюючими інгредієнтами.

  • До миття голови робити маски для стимуляції росту волосся і їх харчування.

  • Після миття використовувати замість звичного кондиціонера настої трав, які зміцнюють волосся.

Також необхідно дати голові відпочинок, відмовившись від гарячих укладок, складних зачісок, гумок і шпильок.

Змішати масла базиліка, розмарину і шавлії, взяті в рівних частинах (по 30 мл). Додати 20 крапель масел жожоба і іланг-ілангу. До ефірних масел додати 50 мл дитячого рідкого мила. Використовувати цю суміш замість шампуню. Для сухого волосся вона підійде ідеально, для жирних може знадобитися зменшення кількості базового масла.

У м’який шампунь додати будь — яке з хвойних масел-ялицеве, ялинове, сосни, кедра. Це збагатить склад шампуню і зробить більш корисним для ослаблених пасом.

На пляшечку 200 мл — 30 крапель олії.

Втерти в шкіру голови тепле касторове масло, помасажувати. Обернути голову поліетиленом і рушником. Тримати 2 години, змити теплою водою і шампунем. Повторювати 2-3 рази на тиждень.

В якості ополіскувача після миття голови добре себе зарекомендував відвар кори дуба. Їм рясно змочують чисте вологе волосся і шкіру голови, не змиваючи.

Таїсія ступіна