Як захистити м’язи спини і шиї від перенапруги

44

Ситуація 1: молода мама

Період виношування дитини пов’язаний з підвищеними фізичними вимогами до жінки. Найбільш схильний до перевантажень попереково-крижовий відділ хребта, де найчастіше з’являються больові відчуття. Це відбувається, тому що під час вагітності посилюється фізіологічний вигин в попереку, маса тіла жінки збільшується, до того ж набагато менше задіюються м’язи черевного преса. Після пологів біль в спині може виникнути в результаті змін кістково-суглобового і м’язово-зв’язкового апарату хребта.

чинимо правильно

Під час вагітності і після народження малюка важливо дотримуватися щадний руховий режим, носити м’який корсет або післяпологовий бандаж. Однак останній засіб можна рекомендувати лише на короткий термін, так як додаткова зовнішня фіксація призводить до ослаблення м’язів.

Щоб не створювати додаткове навантаження на спину, дуже важливо навчитися правильно носити дитину на руках. Не варто нахилятися, щоб підняти малюка з підлоги. Краще присісти, обхопити його двома руками і повільно випрямити ноги. При носінні малюка на руках необхідно притискати його до себе і намагатися тримати спину прямо, так навантаження розподілиться більш рівномірно.

Ситуація 2: важкі сумки

Коли жінка піднімає важку сумку, центр ваги переміщається на її хребет. Такі щоденні навантаження тиснуть на міжхребцеві диски, поступово їх деформуючи.

чинимо правильно

Максимальна вага сумки, яку жінка може носити на плечі, повинен становити не більше 2 — 3 кг.якщо все ж належить перенести важку ношу, то краще розподілити її на кілька пакетів і нести в двох руках, при цьому вага з обох сторін повинен бути приблизно рівним.

Якщо немає можливості розподілити тяжкості, варто міняти «несучу» руку кожні кілька хвилин.

Піднімаючи важку річ, ні в якому разі не варто нахилятися, найкраще трохи присісти, спина при цьому повинна залишитися прямою. В цьому випадку будуть напружуватися ноги. Піднявши вантаж, варто уникати поворотів тулуба, особливо верхньої його частини, оскільки це одна з поширених причин «прострілів», а також неприпустимо різко згинатися вперед або розгинатися назад.

Ситуація 3: високі підбори

Улюблене взуття жінок — високі підбори. Однак вони сприяють зсуву центру ваги тіла вперед. В цьому випадку спина (для збереження рівноваги) «йде» назад, її вигин посилюється. Це може бути причиною викривлення хребта і остеохондрозу.

чинимо правильно

Починати носити високі підбори краще з 18 років — тільки до цього віку закінчується формування скелета. При ходьбі на підборах головне зберігати правильну поставу. Для цього потрібно трохи підняти голову, розслабити плечі, випрямити спину, втягнути живіт і підтягнути коліна.

Протягом дня рекомендується кілька разів міняти взуття, чергуючи туфлі на високих підборах з взуттям на плоскій підошві. Що стосується лікарів, то вони не рекомендують надягати взуття на високих підборах частіше двох-трьох разів на тиждень.

Після цілого дня на підборах ввечері необхідно зробити масаж ніг, після чого потримати їх у ванні з розслаблюючим маслом. Дані процедури сприяють поліпшенню кровообігу і знімають втому.

Якщо, незважаючи на всі зусилля, біль в спині все ж з’явилася, потрібно негайно розвантажити хребет і м’язи. Можна зробити невелику зарядку, а ще краще — трохи полежати на жорсткій поверхні.