ЗСЖ – це дорого?

65


Зміст

  • МІФ 1: Правильне харчування – це дорого
  • МІФ 2: Правильне харчування – це довго
  • МІФ 3: Дієтолог і тренер розорять мене!
  • Є думка, що вести здоровий спосіб життя – дорого. Дорого оплачувати послуги тренера і відвідувати дієтолога, а на приготування правильної їжі і зовсім часу немає. Кава з бутербродами набагато простіше і легше, чи не так? Спробуємо розібратися разом.

    МІФ 1: Правильне харчування – це дорого

    Далеко не завжди. Ми часто пишемо про те, які дієти воліють зірки. Олена Степаненко, Настя Каменських, Тетяна Устинова, Поліна Гагаріна, Марина Федунка, Катерина Скулкина, Надія Бабкіна та інші не менш відомі і знамениті схудли на самих простих продуктах, про що не втомлюються повторювати. Це куряча грудка, знежирені молочні продукти, овочі та фрукти, горіхи, каші. А сьомга, дорадо і рукола – це вже надлишки. Не хочете – не треба, і без них можна смачно і корисно харчуватися.

    Якщо хочете заощадити, вибирайте сезонні овочі і фрукти, а взимку – заморозку. Вона нічим не поступається, повірте. Горіхи краще купувати про запас – великі пакети зазвичай коштують дешевше. З м’яса – курятину, кролика, пісну свинину. З риби – хек, минтай, скумбрію, оселедець.

    До речі, набагато дешевше перекушувати на роботі горішками з курагою, які ви взяли з дому, ніж бігати в найближче кафе або до апаратів з капучино і снеками.

    МІФ 2: Правильне харчування – це довго

    Довго готувати, говорять багато. Ще більш глибоке оману, ніж попереднє.

    Порівняйте:

    • п’ятихвилинний салат з апельсинами і креветками готується швидше олів’є;
    • овочевий супчик без засмажки – швидше традиційного борщу;
    • дієтичний тірамісу без випічки – швидше Наполеона.

    Зварити шматок курки або м’яса завжди швидше і простіше, ніж запекти його з красивою скоринкою під сиром.

    Для тих, хто ще сумнівається, наша добірка швидких рецептів:

    • Салат з апельсинами і креветками
    • Соковитий салат з тунцем за 2 хвилини
    • Легкий сніданок з лаваша за 6 хвилин
    • Білковий салат з кальмарами
    • Тушкована квасоля з помідорами і часником
    • Салат з курячою грудкою, черрі і коричневим цукром

    МІФ 3: Дієтолог і тренер розорять мене!

    І знову невірно. Якщо у вас немає серйозних захворювань і гормональних збоїв, консультація дієтолога, швидше за все, не знадобиться. Для впевненості можна звернутися в звичайну районну поліклініку за полісом ОМС, абсолютно безкоштовно. Відвідайте терапевта, зробіть загальний і біохімічний аналіз крові, кардіограму та ін.

    Що стосується тренера, то не обов’язково займатися з ним вічно. Якщо немає проблем з дисципліною і мотивацією, то вам буде достатньо пари місяців, щоб поставити техніку. А потім – у вільне плавання! Крім того, з тренером найчастіше можна спробувати домовитися про відстрочення або знижку, у багатьох клубах практикуються парні тренування (дешевше майже половину).

    Якщо ж (забудемо про персональні тренування) говорити виключно про вартість абонемента у фітнес-клуб, то змушені погодитися – у великому місті це ціна з чотирма нулями. Але і тут є вихід.

    Якщо ваша мета потягати залізо, а не зробити 100 500 фото, повірте, звичайного спортзалу «біля будинку» вистачить з головою. Ціна абонемента в такий клуб зазвичай невелика, є варіанти помісячної оплати.

    Так, взимку можна займатися в такому ось бюджетному клубі, а дочекавшись літа, переміститися в парк, на дитячий майданчик із брусами та турніками. Нарешті, можна займатися вдома. Купіть еспандер, обважнювачі і невеличкі гантельки, скакалку. Цей інвентар коштує копійки і займає мало місця для зберігання, при цьому ефективність домашніх тренувань аж ніяк не погана. Також можна займатися під телевізор або з відео-роликом. Наприклад, ходити з Леслі Сансон (детальніше в цій статті). Так можна скинути до 10 кг за місяць.

    Навіть відсутність знань – не біда! Щоб знати основи ПП і спорту на любительському рівні, отримувати відповідну освіту не потрібно. Погортайте книги, поспілкуйтеся з вашим тренером, підпишіться на цікаві спільноти, розпитайте подруг. У століття інтернету немає нічого простіше. Підписуйтесь і на наш канал – https://zen.yandex.ru/simpleslim.ru. У нас знайдеться чимало цікавого.

    А тепер найважливіше для тих, хто економить гроші! Якщо ви захворієте, то витратите в рази більше, ніж на брокколі, авокадо і курячу грудку і навіть на послуги персонального тренера. Убоге або занадто рясне харчування, відсутність рухової активності та шкідливі звички – все це пряма дорога до десятків захворювань. Це і порушення роботи шлунково-кишкового тракту та опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, діабет. Ці захворювання смертельно небезпечні, і краща їх профілактика – ЗСЖ.