Залишайся стрункої: вагітність – не привід товстіти

87

У Мережі багато інформації про те, як схуднути і підтримувати вагу, але дієти і виснажливі тренування не підходять майбутнім матусям. Вагітність – особливий стан, коли жінка в останню чергу думає про фігуру, адже потрібно піклуватися про те, щоб ще не народжений малюк отримував все, що необхідно для його розвитку. Проте стежити за збільшенням ваги всі дев’ять місяців необхідно. Це важливо для здоров’я малюка і майбутньої мами, так і не доведеться боротися з жировими відкладеннями після пологів.

На скільки поправляються під час вагітності?

Чому поправляєшся під час вагітності? Звичайно, зберегти ідеальну фігуру під час вагітності навряд чи вийде, адже вага майбутньої мами збільшується із-за коливань гормонального фону. Але в середньому майбутня мама за рахунок гормонів поправляється на 2-3 кілограми. Ще близько десяти кілограмів додасться за рахунок ваги дитини, навколоплідних вод і плаценти. Варто пам’ятати і про те, що обсяг крові у майбутніх мам збільшується, а це додаткові півтора літра.

Худенькі жінки за період вагітності набирають більше ваги, так як організм запасається необхідною кількістю жирових клітин, готуючись до грудного вигодовування. Виходить, що нормальна надбавка у вазі на протязі всієї вагітності – приблизно 10-12 кг. Все, що понад цієї норми «налипло» на струнку фігурку майбутньої мами, доведеться прибирати вже після пологів. Але як не розповніти під час вагітності?

Як не «наїсти» зайвого під час вагітності?

Більше води. Майбутній мамі необхідно пам’ятати про водному балансі. Норма – близько трьох літрів рідини в день. Дві третини від цієї кількості повинна становити звичайна негазована вода, решта – продукти, які містять воду: фрукти, овочі, супи, напої. Така кількість споживаної води позбавить від токсикозу, прискорить метаболізм і очистить організм від шлаків.

Правильне харчування. Не менш важливо майбутній мамі харчуватися правильно. Чим простіше їжа, тим вона корисніша. Звичайно, харчування повинне бути різноманітним, але варто скоротити або зовсім прибрати з раціону жирне, смажене, копчене. Солодощі також краще споживати в помірних кількостях. На час вагітності кращі друзі майбутньої мами – сирі овочі і фрукти, каші, нежирне м’ясо (приготоване на пару) і риба.

Фізкультура. Вагітність – це не хвороба, а нормальний стан, тому фізичні навантаження будуть тільки на користь. Звичайно ж, все добре в міру. Майбутній мамі потрібно більше гуляти пішки, бажано в парку або на природі. Варто також звернути увагу на зарядку для вагітних, для кожного триместру існують різні комплекси вправ.

Настрій. Найчастіше зайву вагу під час вагітності з’являється від неробства. З відходом у декретну відпустку великий ризик розлінились, тому не потрібно дозволяти собі занадто розслаблятися. Кращий вихід – знайти собі заняття: записатися на йогу для вагітних, зайнятися творчістю, саморозвитком, відвідувати курси вивчення іноземних мов. Чим більше у майбутньої мами буде справ, тим менше часу він буде проводити за поїданням солодощів перед телевізором.

Залишатися стрункою під час вагітності не так вже й складно. Досить слідувати простим рекомендаціям і не розслаблятися занадто сильно. Зате не доведеться після пологів починати програму екстреного схуднення.