Як запекти солодку гарбуз

67


Зміст

  • Запечений гарбуз рецепт
  • Як вибрати гарбуз?
  • Користь гарбуза: вітаміни та мікроелементи
  • Гарбуз для дітей
  • Осінь – пора гарбузів, це всім відомо. І сьогодні для вас самий смачний і простий рецепт приготування запеченого гарбуза. Гарбуз – це овоч, який люди часто незаслужено обходять стороною. Хто не хоче возитися з її товстою кіркою, а хтось просто не знає, що з неї можна приготувати. А дарма, адже з неї виходять не тільки дуже смачні, але і поживні, а також корисні страви. При цьому гарбуз універсальна: адже з неї вийде і відмінне варення, і солодка каша. А як вона смачна, якщо запекти її з цукром! Як запекти гарбуз шматочками, читайте в цій статті.

    Запечений гарбуз рецепт

    Для приготування запеченої гарбуза нам буде потрібно:

    • 1 кг гарбуза;
    • 1 великий лимон;
    • 0,5 столової ложки цукру (можна замінити медом за смаком).

    Вимийте гарбуз і очистити від шкірки. Наріжте акуратно півкільцями. Потім кубиками, але можна залишити і так – кому як більше подобається. Перемішайте з цукром. Очистіть від шкірки лимон, наріжте кубиками і змішайте з цукровою гарбузом.

    Підготуйте зручну форму для запікання або глиняний горщик, покладіть всередину гарбуз, накрийте кришкою або запечатайте листом фольги. Відправте в розігріту до 180 градусів духовку. Запікайте близько півгодини.

    Через 30 хвилин вийміть горщик або форму з духовки, спробуйте шматочки гарбуза на солодкість. Якщо здасться недостатнім, підсолодіть або покладіть трохи меду. А потім помістіть в духовку ще на 10 хвилин, але вже без кришки / без фольги. Щоб перевірити готовність, використовуйте дерев’яні зубочистки – вони повинні входити в гарбуз як у масло. М’яко? Все, запечена гарбуз готова!

    Краще подавати в холодному вигляді, але можна і в підігрітому. Ідеально з молоком, гарячим цикорієм або кави. Можна прикрасити цукровою пудрою, корицею, ягодами, сухофруктами, горіхами, карамеллю. Але врахуйте, що пудра, горіхи і карамель додадуть калорій. Запечена в духовці гарбуз готується дуже просто, а виглядає естетично. Підійде навіть для святкового столу, настільки вона ошатна! А яка смачна – медова всередині, а зовні з легкою кислинкою!

    Читайте також: Які продукти і страви їсти восени, щоб худнути?

    А тепер трохи про користь гарбуза, а також про те, як правильно її вибирати, адже не кожен вирощує гарбузи на своєму городі.

    Як вибрати гарбуз?

    Щоб отримати від цього овоча усю поживну користь, його спочатку потрібно правильно вибрати. В першу чергу, на що потрібно звернути увагу – це маса плоду.

    Хоча, ці показники, звичайно, безпосередньо залежать від сорту гарбуза.

    Якщо є можливість, можна купувати маленькі гарбузики вагою близько 500-700 грамів, які мають форму груші. Найбільш поширений сорт серед них називається баттернат (на цінниках в магазині часто так і написано: гарбуз баттернат). У неї дуже тонка шкірка, яку легко зрізати простий овочечисткою, при цьому дуже багато смачної м’якоті.

    А ось таку гарбуз, як на фото нижче, краще не купувати занадто товста шкірка. Таку часто залишають на насіння.

    Крім цього, насіння гарбуза теж корисні. Овочеве рагу, в якому міститься невелика кількість м’якоті разом з насінням дозволяє виводити з організму шлаки і токсини. До того ж, їх можна просто витягти, підсушити і гризти замість насіння соняшнику.

    Користь гарбуза: вітаміни та мікроелементи

    Основна користь гарбуза полягає в тому, що вона містить просто величезна кількість різноманітних корисних речовин, мікроелементів і вітамінів. Так само, як і морква, вона багата бета-каротином (звідси і її яскравий помаранчевий колір). А ще в ній присутній вітамін К, який покращує згортання крові. При цьому вітаміни групи К зустрічаються в усіх продуктах, які входять у раціон людини.

    Гарбуз – просто незамінний продукт для людей, які мріють скинути хоча б кілька кілограм. У ній, крім вітаміну К, присутній вітамін групи Т, який сприяє більш швидкому засвоєнню їжі і прискоренню обміну речовин. Цей вітамін запобігає утворенню зайвих жирових клітин. Безсумнівно, з цієї причини гарнір з гарбуза стане відмінним доповненням до багатьох страв.

    Гарбуз для дітей

    З цього продукту можна приготувати дитяче пюре, яким можна годувати навіть немовлят (природно, у віці, відповідному для прикорму). Незважаючи на те, що гарбуз багата величезною кількістю різних речовин, вона практично ніколи не викликає алергії.

    Відмінним варіантом стане використання в якості прикорму не тільки якогось одного продукту, наприклад, яблука або морквини, але їх поєднання з гарбузом. Особливо, якщо мова йде про свіжовичавлених соках, які так подобаються всім діткам. Однак, перед її використанням в якості додаткового живлення, звичайно ж, краще спочатку проконсультуватися з педіатром.