Дієта Дюка – схуднення без голоду: етапи, меню, шкоду і плюси

58


Зміст

  • Як харчуватися на дієти Дюкана
  • Дієта Дюка: Атака
  • Круїз
  • Консолідація
  • Стабілізація
  • Плюси і мінуси дієти Дюка
  • Резюме
  • Дієта без постійного відчуття недоїдання? Так, таке можливо, якщо мова йде про знамениту дієті французького лікаря дієтолога і П’єра Дюкана, названої його ім’ям. Цей режим харчування заснований на вживанні великої кількості білкової їжі і зниження вмісту жирів і вуглеводів в раціоні. Якщо хочеться схуднути сильно, то сидіти на дієті доведеться не один місяць, але результат того вартий. Та й перші зміни на краще з’являться вже через пару тижнів, що мотивує дотримуватися режиму харчування і далі.

    Як харчуватися на дієти Дюкана

    Дієта Дюкана включає 4 етапи – раціон кожного періоду відрізняється. Кожна фаза дієти Дюкана має свою тривалість, яка варіюється в залежності від ваги людини і стану здоров’я. Сліпе дотримання рекомендацій по схудненню без урахування власного самопочуття дуже небезпечно. Ризик для життя невеликий, але можна отримати серйозні порушення менструального циклу, проблеми з нирками і травною системою, посилити емоційний стан аж до депресії.

    Дієта Дюка: Атака

    Головна складова денного меню на Атаці — білкова їжа: яйця, молочні продукти, приготовані на пару нежирне м’ясо і морепродукти. Крім них в раціон включаються висівки (1,5 столових ложки в день). Також треба пити мінімум 1,5 літра води в день і забезпечувати себе фізичним навантаженням (не менше 20 хвилин в день). Дозволено помірна кількість чаю або кави без цукру та інших підсолоджувачів. Овочі, фрукти, крупи та солодощі під забороною. Тривалість атаки — 3-10 днів, але при поганому самопочутті її можна перервати раніше. Очікувана втрата ваги від 2 до 8% маси тіла. На дієти Дюкана в дні Атаки можна 72 білкових продукту.

    Круїз

    В меню дієти Дюка на етапі Круїз до дозволеним на першому етапі продуктів додаються спеції і овочі, за винятком картоплі, кукурудзи і бобових, в яких багато крохмалю. Білково-овочеві дні чергуються з суто білковими в рівних співвідношеннях: день через день, два через два або три через три. Раніше треба пити багато води, їсти висівки (тепер вже 2 ложки), гуляти або займатися в спортзалі (не менше 30 хвилин в день). Борошняні продукти залишаються під забороною. Тривалість етапу — поки вага не наблизиться до бажаної позначки. Круїз може тривати від 2 до 6 місяців. Очікувана втрата ваги — по 1 кг в тиждень.

    Консолідація

    На 3-й фазі дієти Дюкана необхідно закріпити отриманий результат. В раціон можна додати зерновий хліб, фрукти, сири, пити фруктові соки. Кілька разів в тиждень дозволено вживати продукти з високим вмістом вуглеводів і/або крохмалю — макарони, каші, страви з картоплею. При малорухомому способі життя треба обов’язково продовжувати фізичні навантаження — хоча б годину ходити пішки. Тривалість фази вираховується за формулою: 10 днів на кожен втрачений кілограм ваги. І продовжуємо їсти висівки – не менше 2,5 столових ложок в день.

    Стабілізація

    На цьому етапі відбувається фактично повернення до звичного раціону лише з деякими змінами. Щотижня повинен бути один білковий день, можна з невеликим доповненням з легких овочів. Обов’язково продовжувати вживати в їжу висівки (3 столових ложки щодня) і багато пити. Щоб не набрати вагу назад, треба займатися спортом і намагатися дотримувати оптимальну для поточного способу життя калорійність денного меню.

    Плюси і мінуси дієти Дюка

    Головне достоїнство дієти — немає обмежень в кількості їжі. Навіть на самому жорсткому першому етапі жінка не буде постійно голодувати. Завдяки цьому ризик зірватися і набрати з таким трудом скинуті кілограми мінімальний. Відсутність сильного дефіциту калорій також допоможе відчувати себе комфортно психологічно, залишатися в тонусі і мати достатньо сил для фізичної активності.

    Інший плюс – легко готувати, тому дієта Дюкана підходить на кожен день. Всі рецепти є в вільному доступі в інтернеті, не обов’язково навіть купувати книгу, хоча бажано. Наприклад, можна запекти курку і з’їсти (без шкіри), відварити м’ясо або яйця, випити протеїновий коктейль з водою або знежиреним молоком. Такі страви легко розкладати по контейнерах і брати з собою – вони не проллються, не зіпсуються навіть без холодильника. Шматку запеченого м’яса за день нічого не буде, навіть якщо він просто лежить в контейнері в сумці.

    І навіть якщо готувати зовсім лінь – можна замовити. Таких доставок сьогодні дуже багато, особливо у великих населених пунктах. Продукти для дієти Дюкана теж удосталь: знежирене сухе молоко, ковбаса без жиру і навіть солодощі, приготовані за спеціальними рецептами, які можна котрі худнуть по цій системі. Безе, пастила, безуглеводное печиво, меренги, цукерки Корівка.

    Мінусів у такого режиму харчування теж достатньо, тому так багато пишуть і говорять про шкоду дієти Дюка. І в першу чергу це дефіцит вітамінів і мінералів — адже меню на перших двох етапах дієти складно назвати різноманітним і повноцінним. На тлі цього нерідко проявляються проблеми з ШКТ, видільної і нервової системою, стомлюваність, дратівливість, запаморочення. Також знижується імунітет — і підхопити будь-яку болячку, в тому числі банальні застуду або грип стає набагато легше. Якщо є хронічні проблеми зі здоров’ям, з великою часткою ймовірності вони посиляться. Детальніше про шкоду білкових дієт читайте в цій статті.

    Резюме

    Дієта Дюкана ефективна — це підтверджують відгуки та результати тисяч жінок по всьому світу. Але щоб разом з кілограмами не втратити і здоров’я, проконсультуйтеся з лікарями і підберіть підтримують вітамінні комплекси. А якщо у вас є протипоказання: проблеми з нирками і печінкою, порушений обмін речовин або є неврологічні захворювання, виберіть більш щадний режим харчування. Наприклад, дієту Володимира Соловйова (ви знайдете її на цій сторінці). Почати дієту рекомендується до прочитання книги П’єра Дюкана.