Правила спілкування дитини з чужою собакою: прочитайте, це важливо

45

Instagram @pics_missmaya

Правила дійсно прості, але вкрай важливі. Поділилася ними зоопсихолог віталія кононова, а опубліковані на сторінці соціального проекту «безпечне дитинство». Отже, прості правила спілкування дитини з чужими собаками:

1. Привчіть дитину завжди спочатку питати у господаря, чи можна погладити собаку і тільки після дозволу підходити.

2. Ніколи не лякайте фразами, типу: «зараз руки тобі відкусить!», це виробить у дитини страх перед усіма собаками, який в майбутньому може зіграти проти нього. Поясніть, що не всі тварини хочуть спілкуватися з незнайомцями, тому підходити до всіх підряд не потрібно.

3. Розкажіть дитині, що до собаки потрібно підходити повільно, спокійно, по дузі, а не бігти до неї. Швидке фронтальне наближення може насторожити тварину.

Джерело: pixabay.com

4. Покажіть, як правильно гладити собаку. Дитина повинна стояти трохи збоку, не спереду і не нависати над собакою. Не потрібно так само закривати собаці огляд, гладячи долонею в області очей.

5. Не потрібно обіймати і сильно притискати чужу собаку. Такий тактильний контакт з чужою людиною їй не сподобається.

6. Уважно спостерігайте за собакою — якщо вона почала проявляти ознаки дискомфорту – поворот голови набік, облизування, позіхання, спокійно попросіть дитину припинити її гладити і відійти від собаки.

Діти повинні дружити з тваринами, це вчити доброті і зміцнює здоров’я (доведено вченими). А для того, щоб їх спілкування було безпечним, проявіть мудрість, дізнайтеся ази собачої психології і навчіть дитину правильно поводитися з собакою.