Консультант по сну і грудному вигодовуванню: в чому різниця і хто чому вчить

58

Джерело: gettyimages

Був такий момент в житті людства, коли замінники грудного молока почали давати не тільки дітям, позбавленим будь — якої можливості отримувати жіноче молоко: годування сумішшю стало «модним» (а тому-масовим). Однак після безлічі досліджень стало очевидно, що для здоров’я дітей важливо на світовому рівні підтримувати прагнення матерів годувати грудьми.

Принципи успішного гв зафіксовані в рекомендаціях вооз, а також в протоколах моз багатьох країн. Сьогодні ні у кого немає сумнівів, що грудне молоко — найбільш оптимальне харчування для дітей першого року життя. Навіть виробники сумішей це підкреслюють.

важливо! поширення інформації про гв ініційовано вооз і підтримується міжнародними організаціями та відповідними міністерствами країн як важлива стратегія підтримки здоров’я дітей.

Дитячий сон

  • консультанти зі сну спираються на авторські методики ряду ідеологів по темі дитячого сну. Хто-небудь чув про протоколи по «роботі зі сном немовлят» на рівні міністерства? по крайней мере, в країнах нашої частини планети державні уми не в курсі, що немовлята потребують спеціального тренування, щоб «навчитися» спати. Вооз також нічого не наказує батькам з приводу «налагодження сну» малюків, звертаючи увагу, що дитині (як і будь-якій людині) необхідно достатньо сну.
  • кпс спираються на ряд досліджень, але всі вони досить короткострокові, не використовують точних методів вимірювання параметрів (в основному — звіти батьків, щоденники сну). Що стосується довготривалих наслідків, то зрозуміло, що технічно складно виміряти » якість прихильності між мамою і дитиною», «ступінь довіри світу», «відчуття безпеки», «позитивне сприйняття сну», «якість розвитку мозку уві сні»… Дослідження сну немовлят не дають вченим ніякої ясної інформації про те, як же потрібно спати немовлятам.
  • за великим рахунком, дослідження дитячого сну доводять лише те, що дитина після «навчання сну» таки привчається засипати сам (і то, збереження результату від тренувань через рік становить всього 5 %).
  • а то, що самостійне засинання і сон на самоті несе немовляті здоров’я, абсолютно не доведено. Користь навички малятка засипати самостійно і спати всю ніч полягає в тому, що дозволяє батькам відчувати себе більш вільними. Це особливо важливо для тих мам, які виходять на роботу, коли дитині ледь виповнилося 3-4 місяці. Саме в тих країнах, де жінки рано повертаються «в стрій», найбільш поширені ідеї «навчання немовлят сну». Але є 2/3 світу, де малюки і батьки сплять разом, і у дітей немає проблем зі сном!

Джерело: gettyimages

  • гв — це » їжа » лише на 25 %. Решта 75 % — це заспокоєння, знеболювання, безпека, любов, розвиток і… Допомога в засипанні!
  • мозок немовляти настільки активний вдень, що природа придумала для нього біохімічну допомогу для комфортного засипання. Малюкові потрібні мелатонін, окситоцин і ендорфін з грудного молока, щоб розслабитися і заснути.

Вони вважають, що навчити дитину засинати без грудей — це важливо для його здорового сну. Вони виходять з того, що малюк, засинає з грудьми в роті, потім протягом ночі знову і знову потребує грудей. З подачі ідеологів baby sleep training нічні підсоси грудей назвали причиною постійних прокидань малюків (адже діти на штучному вигодовуванні можуть спати всю ніч без пляшки). Ідеологи самостійного засипання поставили в один ряд дітей на гв і на верб і назвали потребу немовлят підсмоктувати груди вночі порушенням сну.

кластерне годування

Які тільки прийоми не придумують, щоб скоротити потребу малюка в гв вночі! чули про «кластерне годування» на ніч? це коли треба поситнее нагодувати немовля перед сном, щоб він спав безпробудно якомога довше. І мова йде про дітей перших місяців життя!..

Але відомо, що немовляти про запас не нагодуєш, так як шлунок маленький, а молоко мами перетравлюється дуже швидко… Фізіологія немовляти влаштована так, щоб отримувати молоко мами регулярно невеликими порціями. Через тривалу нічну перерву в годуванні є ризик виникнення у мами лактостазу.

Джерело: gettyimages

Тому що в темі сну і природного вигодовування є ключові точки, де фахівці дають діаметрально протилежні рекомендації мамам. Давайте розглянемо ці спірні моменти.

Мерет келлер і венді голдберг, професори психології каліфорнійського університету в ірвіні, виявили, що діти, навчені спати самостійно, трохи раніше однолітків відмовляються від грудей. Дитина швидше освоює самостійне засинання, якщо втрачає частину довіри і прихильності до матері.

Якщо ви чуєте в мові фахівця по «здоровому сну», що вашій немовляті потрібна соска, або шкідлива груди в сон, або взагалі пора закінчувати годувати ночами і потрібно обов’язково навчати малюка засипати в поодинці, то це шкодить вашому грудному вигодовуванню. Якщо консультант орієнтований на регулювання режиму дня, підготовку до сну, усунення можливих факторів, що заважають відпочинку немовляти, то їх підказки можуть вам стати в нагоді.