Зелені оладки з лаймом

62


Зміст

  • Яку зелень вибрати?
  • Користь шпинату
  • Калорійність шпинату
  • Неодмінно спробуйте це корисне і смачне блюдо — зелені трави і овочі надають оладушкам свіжість і пікантність — такого ви ще не їли! Приготування дуже просте. Замісіть тісто оладки з вашим улюбленим рецептом, як звикли, — на воді, на молоці, на кефірі, на ряжанці і ін. Правда, пшеничне борошно ми рекомендуємо замінити цільнозерновий або рисової. Потім разом в тісто улюблену зелень цибулю, кріп, петрушку, шпинат, зелений перець, додайте спеції і сіль за смаком. Залиште на деякий час, а поки почніть готувати соус.

    Щоб зробити лаймовое масло, розтопити 100 г вершкового масла і змішайте його з ложкою цедри лайма, пучком подрібненої кінзи, товченої часточкою часнику, спеціями і сіллю. Соус готовий! Тепер випікайте оладки — смажте на краплі олії на антипригарній сковороді з двох сторін. Перед подачею промокніть паперовими рушниками, укладіть на широку тарілку і полийте соусом! Неймовірне блюдо готове!

    Яку зелень вибрати?

    Ідеально приготування оладок з січеною зеленню і шпинатом.

    Шпинат — один з найпоширеніших і поживних видів овочевої зелені. Не багато хто знає, що він походить з Персії. Лікувальні властивості, м’який і витончений смак – ось кілька причин чому цей овоч став таким популярним. Шпинат використовують для самих різноманітних страв, включаючи десерти.

    Користь шпинату

    Овоч містить велику кількість вітамінів: A, B1, B2, B6, C, D2, E, K, P, PP. Величезним плюсом є те, що всі вони не втрачають свої властивості під час термообробки. Листя шпинату мають велику поживну цінність. В них присутні органічні речовини, мінеральні солі. Шпинат багатий на залізо, калій, магній і кальцій, тому він корисний людям, хворим анемією, серцевими хворобами, авітамінозами, гіпертонією, цукровим діабетом, порушенням росту у дітей.

    Єдиний шкоду шпинату – величезна кількість щавлевої кислоти в складі. Тому лікарі не рекомендують листя овоча хворим на наступні захворювання: нефрити, подагру, камені в нирках, недугах печінки, дванадцятипалої кишки та жовчного міхура. Найбільше ця кислота накопичується в старій зелені шпинату, в той час як в молодій її майже немає. Так що при виборі шпинату в магазинах зверніть увагу на свіжість продукту.

    Також овоч рекомендується вживати в день придбання, у холодильнику він може зберігається до 4 днів. Звичайно ж можна його заморозити, тоді термін зберігання продовжується до 3 місяців.

    Калорійність шпинату

    Шпинат — низькокалорійний продукт, в 100 грамах міститься 22 ккал, тому його рекомендують вживати в їжу людям з надмірною вагою. Способів приготування шпинату безліч: його додають у перші страви, гарніри, закуски, соуси, а також як приправу до основних страв. Завдяки своєму тонкому і нейтрального смаку шпинат чудово поєднується з безліччю продуктів.

    Молоде листя шпинату в основному використовують в салатах у свіжому вигляді, в той час як більш старі варять на пару, смажать або тушкують. Перед приготуванням листя овоча зазвичай добре промивають холодною водою від землі та інших забруднень. Слід вирізати товсті корінці і нарізати великі листя, видаливши при цьому пожовклі і занадто великі.

    Існує міф про те, що шпинат корисний, але смачний продукт. Це зовсім не так! У наш час існує безліч простих і смачних рецептів приготування цього чудового овочу, який розкриває свій неповторний смак безпосередньо в процесі готування. Так що поспішіть включити в свій раціон шпинат, щоб бути здоровими і красивими.