Блогер-мільйонник валерія манькова: як незакриті гештальти псували їй життя

35

0 блогер-мільйонник валерія манькова: як незакриті гештальти псували їй життя

Буває, хочеться чогось зробити, але з деяких причин плани руйнуються-засоромився, захворів або, якщо ти ще дитина, батьки заборонили і так далі. Тобто, бажання залишилося невиконаним, і наша підсвідомість починає постійно нагадувати про це.

У психології вважається, що мозок «запрограмований» на завершення того чи іншого процесу, тому, якщо цього не відбувається, ми на підсвідомому рівні починаємо перебувати в стані невизначеності, що викликає дискомфорт. Саме це внутрішнє відчуття незавершеного дії психологи і стали називати»незакритим гештальтом».

Таким чином модний вислів «закрити гештальт» означає довести до кінця те, що почав, і більше не повертатися до цього питання.

Незавершені справи перевантажують мозок. Ще в першій половині минулого століття вчені експериментально довели, що незакінчені дії запам’ятовуються майже в два рази краще, ніж закінчені. Відповідно, чим більше ти не доробив, тим краще про це пам’ятає твій мозок, і в ньому залишається менше місця для нової інформації.

Чим небезпечний незакритий гештальт?

  1. Ідея, несподівано прийшла в голову і здатна перевернути з ніг на голову все ваше життя, може бути лише наслідком незакритого гештальту.

    Чому люди іноді кидають успішну кар’єру або йдуть з університету? у стресових ситуаціях наш організм шукає шляхи порятунку і часом бачить їх в нереалізованих бажаннях і потребах, які стають своєрідним рятівним колом. Нам починає здаватися, що якщо все кинути і вчинити так, як ми в даний момент хочемо, життя налагодиться. Але часом це невірне рішення. Зазвичай його називають «помилкою, зробленою на емоціях», проте це всього лише прояв незакритого гештальту.

  2. Можливе виникнення психологічних травм. Якщо ми завжди обмежуємо себе в своїх бажаннях, то рано чи пізно свідомість просто поставить на них блок, і людина перестане чого-небудь хотіти. Адже який сенс бажати, якщо задумане все одно не здійсниться. Від цього можуть виникати різні блоки і психологічні розлади, тому «хотілки» дуже важливо втілювати в життя.

  3. Безсоння. Через те, що мозок постійно нагадує нам про незавершені дії, він не встигає відпочивати. Через такого дисонансу може виникнути безсоння, яка призведе до дефіциту як фізичних, так і моральних (психологічних) ресурсів.

  4. Псує ставлення з оточуючими. Це непрямий фактор, який може виникнути при обліку попередніх пунктів. Через безсоння або переддепресивного стану може зіпсуватися настрій, людина стане дратівливим або навіть озлобленим і, зриваючись на друзів або близьких, може назавжди зруйнувати відносини з ними.

У житті ні про що не можна шкодувати, особливо про втрачені можливості. Незакритий гештальт працює як ефект метелика. Здавалося б, всього лише якесь незначне дію (а точніше бездіяльність), але воно може привести до вельми сумних наслідків.

Wday.ru