ТОП питань про схуднення

83


Зміст

  • Вага не йде – значить я не худну?
  • Які продукти треба прибрати?
  • Можна молочку?
  • Можна макарони, картоплю та хліб?
  • Після шести їсти не можна?
  • Скільки всього прийомів їжі повинно бути?
  • Скільки калорій мені потрібно споживати, щоб худнути?
  • Що таке читмил, і дозволений він, якщо я худну?
  • Найпоширеніший питання, яке задають дівчинки, звучить приблизно однаково у всіх: «Чому я не худну? На дієті сиджу в парку бігаю, а вага стоїть. У чому причина?». Давайте розглянемо найпопулярніші питання, що стосуються схуднення та корекції обсягів.

    Вага не йде – значить я не худну?

    Не зациклюйтеся на вазі. Орієнтуйтеся на заміри та своє відображення в дзеркалі. Або ще спосіб – дивитися по речей. Улюблені джинси, які вже рік не застібаються, краще всяких ваг «розкажуть», що ви схудли. Або одужали ще більше.

    Вага жінки постійно коливається: перед місячними, після солоної їжі, після лазні та сауни і т. д. Вага може змінюватися кілька разів за день (детальніше в цій статті). Тому це не основний показник. До того ж, якщо ви почали відвідувати силові тренування, м’язи приходять у тонус, починають заповнюватися і рости, стають важчими. Таким чином, на перших порах вага може навіть збільшитися (за рахунок збільшення м’язової маси). Цього не варто боятися.

    Правда, дуже часто стабільність ваги прямо вказує на неефективність тренувальної програми і обраної вами системи живлення. Як зрозуміти, що це той випадок?

    Якщо не змінюється нічого: ні обсяги, ні вага, ні відображення в дзеркалі. Якщо після місяця спорту та ПП ви не помітили абсолютно ніяких результатів, значить, вся ваша програма потребує перегляду.

    Можливо, вам не вистачає кардіо. Або, що ще типичнее, ви багато їсте – людина худне ТІЛЬКИ при дефіциті калорій. Якщо ви не сходите з бігової доріжки цілодобово, а потім «заохочуєте» себе шоколадними тортами, ефекту не буде. Організм худне має більше витрачати, ніж споживати – чиста математика.

    Які продукти треба прибрати?

    Припиніть їсти фаст-фуд, снеки, солодке і борошняне, особливо магазинні кондитерські вироби з величезною кількістю транс-жирів (чим вони небезпечні, читайте в цій статті). Не їжте жирне, смажене, з птиці знімайте шкіру, з м’яса – все жиринки. Готуйте переважно на пару, відварюйте або запікайте. Скоротіть до мінімуму споживання цукру, в якості підсолоджувача використовуйте мед. Зменшіть і кількість солі, особливо при схильності до набряків.

    Рекомендується відмовитися від алкоголю, особливо пива, воно найбільш шкідливо для фігури. А також від міцного алкоголю – він самий калорійний. Тільки вдумайтеся, в 100 мл лікеру 344 ккал в 100 мл віскі – 222 ккал. Три чарки, стопки – майже денна норма калорій! Плюс до того, алкоголь провокує переїдання, розпалюючи апетит і «порушуючи заборони», – випівшему людині складніше відмовитися від кремового десерту або зайвої палички шашлику.

    Можна молочку?

    Багато тих, що худнуть бояться кисломолочних продуктів, як вогню. Мовляв, від них заливає. Тут все індивідуально: якщо ви не в перший раз помічаєте набряки після вживання сиру або кефіру, то, дійсно, можете скоротити присутність цих продуктів у раціоні. Правда, в більшості випадків – це міф. Або ви просто поїли сиру на ніч, або їли солоне до цього і багато пили. Якщо ви не дуже любите молочку, можете не їсти, а свою норму білка добирати м’ясом або протеїнових коктейлів.

    Можна макарони, картоплю та хліб?

    Взагалі, можна. Але якщо ви хочете прискорити процес спалювання жиру, то краще на якийсь час все-таки відмовитися. Пізніше, коли вага зрушиться з мертвої точки, і будуть помітні стійкі результати, картоплю, макарони і хліб можна поступово вводити в раціон. АЛЕ:

    • макарони – тільки з твердих сортів пшениці;
    • хліб цільнозерновий, БЕЗ дріжджів і в ідеалі без цукру (такий продукт знайти найважче – є багато хліба з цілісного зерна і без дріжджів, але з цукром у складі);
    • картоплю – тільки в печеному або відвареному вигляді і не частіше 2 разів у тиждень, у першій половині дня. На вечерю – небажано.

    Після шести їсти не можна?

    Можна! І треба! Останній прийом їжі повинен бути за 3 години до сну. Тобто, якщо ви лягаєте в 12, поїсти можна і в 9. На вечерю краще всього білки з овочами, кисломолочні продукти. Жирне і вуглеводи краще залишити на ранок.

    Скільки всього прийомів їжі повинно бути?

    На цей рахунок немає єдиної думки. Комусь підходить п’ятиразове харчування, а кому-то триразове. Головне, дотримуватися своєї норми КБЖУ, а на скільки прийомів ви розділите зазначений обсяг їжі, не настільки важливо. Але бажано харчуватися рівномірно – не робити занадто великих перерв між трапезами, не голодувати, не об’їдатися.

    Скільки калорій мені потрібно споживати, щоб худнути?

    Норма у кожного своя. Вона залежить від росту, ваги і рівня вашої фізичної активності. Її потрібно вираховувати за спеціальною формулою. Докладніше про те, як отримати свою норму калорій для схуднення, читайте в цій статті.

    Що таке читмил, і дозволений він, якщо я худну?

    Читмил – це запланована «завантаження» висококалорійними, часто корисними продуктами. Це робиться для того, щоб запобігти зриви і підняти настрій. Багатьох читмил рятує – об’ївся в тиждень раз і знову суворий дефіцит. Багатьом ця схема підходить. Але НЕ всім. Тому пробуйте, стежте за своїми відчуттями, обсягами і вагою. Буває, що читмилы заважають худнути.

    Правила читмила:

    • Читмил потрібно планувати заздалегідь – ви повинні чисто харчуватися 6 днів, тоді на сьомий дозволяється смачненьке поїсти «запрещеночки».
    • Влаштовувати читмил можна раз в тиждень або два тижні – чим рідше, тим краще.
    • Якщо практикуєте 80% на 20%, тобто включаєте в меню солодощі та шкідливості щодня (не більше 20% від загального числа калорій), читмил вам не покладено.

    Читмил – це не «харчуюся інтуїтивно, а раз в тиждень ще й обжираюсь». Так можна тільки видужати. Повторимося, читмил покладений тільки тим, хто в інші дні тримає чисте харчування БЕЗ всяких поблажок.