Чому я не худну?

72

Це питання найчастіше чує Яндекс, тренер і дієтолог. Я продовжую дотримуватися порад наставника, а вага встав. Чому? Насамперед, не зациклюйтеся на вазі. Якщо при цьому тануть обсяги – все в порядку, ви худнете. Тому, якщо вага не зменшується, негайно робіть виміри (як правильно, читайте в цій статті). Якщо і тут новини невтішні, значить, десь помилка. Будемо розбиратися!

Що гальмує схуднення?

1. Безсистемність і хаотичність. Неусвідомлене урізання калоражу, спонтанне голодування, тренування без програми, покупка продуктів без списку і т. д. Сьогодні ви переїли, завтра в терміновому порядку чистити кишечник, післязавтра – качаєте прес, а ще через місяць – йдіть у вільну боротьбу. Це не справа! У вас повинна бути програма для залу і зразкове меню на тиждень, а також елементарна послідовність дій в голові. Харчуватися тим, що вдома знайдеться, не можна. Відвідувати тренування виключно від нудьги – не можна. Схуднення – це теж робота. Ви ж не можете ходити в офіс по настрою – є графік. Інакше звільнять. Так і тут: інакше не схуднеш.

2. Відсутність нормального режиму і графіка. Складно встигати все, але потрібно. При цьому виняткову важливість має сон. Організм повинен повноцінно відпочивати і відновлюватися, особливо якщо ви інтенсивно тренуєтесь, працюєте фізично, багато часу проводите на ногах, та ще й намагаєтеся худнути. Нормальний сон – це 7 – 8 годин відпочинку в нічний час. Змушені засмутити «сов» – сон під ранок не вважається повноцінним (можна трохи відпочити, але не відновитися). До речі, якщо вас мучить безсоння, спробуйте поліпшити якість сну, дотримуючись наших рекомендацій – їх всього 10! Все про те, як поліпшити сон, в цій статті.

3. Стреси. Багато хто в це не вірять, але стрес дійсно провокує набір ваги. Вчені кажуть, що організм «збирає» жир в хвилини занепокоєння. Робиться це на випадок форс-мажору – щоб людина вижив в критичній ситуації. Так закладено природою. З іншого боку, багато хто взагалі перестають їсти, коли переживають, і відкладати «про запас» буває просто нічого. Не можна сказати, що ви обов’язково поправитесь, якщо будете багато хвилюватися, але такий поворот подій не виключається. Намагайтеся не приймати негатив близько!

4. Ще одна шкідлива звичка – розтягувати процес схуднення до нескінченності, постійно роблячи собі всілякі поблажки. Побачили мінус на вагах і тут же «компенсували» його печивом, знайомо? На жаль, багато це практикують. Дозволяйте собі поблажки, але дуже рідко. Раз на місяць, наприклад. Частіше – безглуздо, вага буде стояти.

5. І, нарешті, саме серйозне і саме небажане – проблеми зі здоров’ям. Причина набору ваги може бути порушення роботи щитовидної залози, підшлункової і надниркових залоз. Загрожують повнотою і гормональні порушення. Якщо є сумніви на цей рахунок, обов’язково відвідайте ендокринолога та гінеколога, здайте аналіз крові!

Зауважте, ми не стали зупинятися на відвертих помилки, порушення режиму – неправильне харчування і відсутність руху і тренувань. Це лежить на поверхні і не обговорюється. Якщо ви припускаєте регулярні відхилення від норми калорій, налегаете на солодощі, всупереч заборонам дієтолога, а у вільний час віддаєте перевагу лежати на дивані, схуднути дійсно не вдасться. Доведеться розставляти пріоритети.

А, може, мені не треба худнути?

Дійсно, резонне питання. Якщо ви всіляко перешкоджаєте цього, може, просто не хочете? Увага, відповідь:

  • Вам НЕ треба худнути, якщо вам комфортно в своїй вазі і ваша повнота НЕ загрожує здоров’ю. Якщо у вас ожиріння, доведеться худнути!

Прочитайте ці статті, щоб зрозуміти, в нормі ваша вага:

  • Скільки я повинна важити
  • Визнач свій ІМТ
  • Ідеальний вагу за формулою Брока