8 продуктів для сну: що є, щоб міцно спати і прокидатися легко

59


Зміст

  • Ківі
  • Соєві продукти
  • Харчові волокна
  • Рибні продукти
  • Вишневий напій
  • Молоко
  • Зелень
  • Банани
  • Медики запевняють, що для хорошого самопочуття дорослій людині необхідно спати не менше 8 годин в день. Але, на жаль, заснути вчасно вдається не завжди. Пов’язано це з тим, що ввечері організм неабияк втомлюється, як з фізичної, так і з психологічної точки зору. Як результат, чоловік прокидається вранці пригнобленим і не відпочив. Перше, що він робить – випиває чашку кави для того, щоб підбадьоритися. Звабливий ароматний напій – не єдиний вихід.

    Ківі

    Ківі – ідеальний продукт для нічного перекусу. Містяться в ньому вітаміни групи С і Е, а також серотонін, фолієва кислота сприяють усуненню безсоння і поліпшенню сну. Вчені медичного університету в Тайбеї змогли довести, що якщо людина з’їсть дві плода за одну годину до сну, то він проспить довше на годину.

    Соєві продукти

    Циркадний ритм, що відповідає за зміну дня і ночі, регулює гормон серотонін. За його виробництво відповідають ізофлавони. Високий вміст цих натуральних сполук присутня в похідних продуктах сої. Це тофу, боби едамаме і місо. У 2015 році після тривалих досліджень у відомому журналі під найменуванням «Nutrition Journal» був опублікований науковий огляд, в якому йшлося про те, що дорослій людині достатньо двох порцій соєвого продукту на добу для забезпечення якісного та тривалого сну.

    Харчові волокна

    Клітковина незамінна для повноцінної роботи організму. Вона пригнічує стрибки цукру, нормалізує роботу кровоносної системи, покращує стан шкіри. Вченими було доведено, що саме цей харчовий компонент покращує сон в період повільної фази, яка становить близько 80% від загального сну.

    Рибні продукти

    Якщо говорити про корисні з’єднаннях, необхідних для повноцінної роботи організму, то не варто забувати про важливе вітаміні В6. Він сприяє активізації пам’яті і поліпшенню інтелектуальної діяльності. Вітамін В6 забезпечує продуктивну вироблення гормону сну. Відповідно, нічний відпочинок буде якісним і тривалим, а сновидіння залишаться в пам’яті після пробудження. Рекордну кількість вітаміну міститься в деяких сортах риби: лосось, тунець, палтус і тріска.

    Вишневий напій

    Кращий напій на ніч – свіжовичавлений сік вишні. Тривалий час проводилися дослідження, в ході яких вдалося встановити, що вишневий сік незамінний для людей, які страждають хронічним безсонням. Вживання двох склянок напою протягом дня дозволяє швидше зануритися в стан сну і краще відпочити.

    Молоко

    Існують десятки причин порушення нічного сну й появи безсоння, однією з них є низький вміст кальцію в організмі. У такому разі снодійним засобом може виступати склянку теплого молока. Продукт сприяє нормалізації сну, розслабленню і усунення нервового напруження.

    Зелень

    Варто зауважити, що молоко – не єдиний продукт, багатий кальцієм. Ця речовина міститься в деяких сортах листових овочів. Це мангольд, шпинат і капуста кале.

    Банани

    Банани – бездоганне натуральне снодійне засіб. В них одночасно містяться калій і магній. Ці компоненти впливають на продуктивну вироблення серотоніну і мелатоніну, що призводить до розслаблення і поліпшення якості нічного відпочинку. Оптимальне дозування – один фрукт середнього розміру, спожитий за 2 години до сну.