Як доглядати за каланхое в домашніх умовах, щоб квітка ріс і радував око

44

Каланхое-одне з найулюбленіших кімнатних рослин у багатьох квітникарів. Воно невибагливо в утриманні, а при правильному догляді може цвісти 7-8 місяців. Завдяки селекційній роботі зараз в магазинах представлена ціла веселка відтінків його суцвіть.

Витривалість і невибагливість каланхое пояснюється його будовою. Листя у нього товсті, м’ясисті, зі злегка хвилястим краєм. У м’ясистих частинах рослина запасає вологу, необхідну для виживання. До того ж цей чудовий квітка успішно протистоїть більшості захворювань і комах.

Освітлення

Каланхое можна розмістити в будь-якому місці квартири, куди хоч трохи проникає світло. Воно прекрасно буде рости в півтіні або при розсіяному сонячному світлі. Але гострий недолік освітлення призведе до того, що рослина буде тягнутися вгору, скидаючи нижнє листя.

Якщо поставити горщик з квіткою під прямі сонячні промені, то біди теж не буде: просто листя по краях придбають червонуватий забарвлення. При нестачі ж освітлення листя будуть бліднути.

Безумовно, ідеальним для росту і розвитку рослини буде розміщення на західних або східних вікнах. При цвітінні його краще перемістити в більш освітлене місце. Якщо ваше каланхое цвіте навесні або восени, йому може не вистачати світлового дня. Тому необхідно буде подбати про підсвічування.

Температура

Найкомфортніші температурні межі для каланхое – 13-17 градусів в зимові місяці і 22-26 в літні. Воно легко переносить підвищення температури і літню спеку, потрібно лише тільки скорегувати частоту і інтенсивність поливу.

Багато квітникарі рекомендують виносити квітку на лоджію навесні і влітку, як тільки температури перейдуть за кордон +12 градусів. По-перше, рослина прекрасно переживає перепади денних і нічних температур. Це благотворно позначається на його імунній системі. По-друге, легкий стрес пробудить квітка від зимової сплячки, і він пишно зацвіте.

Полив

Як ми вже зазначали, каланхое не відчуває труднощів при посухи, так як робить запаси вологи в листі. Полив обов’язково повинен бути рясним, щоб змочити грунт цілком, але зайву воду з піддону слід видалити. Якщо цього не зробити, великий ризик розвитку хвороб коренів і гнилі.

Зазвичай визначити графік поливу не складає особливих труднощів – земля просто повинна встигати підсихати між процедурами. У період спеки поливайте квітка частіше, а взимку досить одного разу на півтора-два тижні.

Вологість

Каланхое не потрібно обприскувати, та й підтримувати певну вологість повітря навколо нього не потрібно. Воно прекрасно обходиться вологою від поливу і накопиченої в листі.

При цьому слід пам’ятати, що будь-якій рослині потрібні гігієнічні процедури. На листках може накопичуватися пил і бруд. Тому періодично протирайте листочки вологою тканиною або відправте квітка під душ.

Обрізка

Мабуть, найважливіше в догляді за каланхое – це обрізка. Якщо ви хочете, щоб рослина пишно цвіло, то обрізати треба грунтовно. Особливо важливо зрізати старі квітконоси. Причому робити це максимально близько до основи, щоб частина, що залишилася не почала гнити.

Видаляти потрібно і всі старі засихають листя. Влітку слід прищипувати верхівки, щоб розросталися бічні пагони. Якщо після обрізки залишилося багато молодих пагонів, їх можна використовувати для розмноження.

Підживлення

Так як грунт з часом збіднюється, а каланхое ще й цвіте, то підгодівля для нього просто необхідна. Один раз в 3-4 тижні підгодовуйте його добривами для сукулентів. А коли рослина цвіте, потрібно обов’язково вносити добрива для підтримки активного цвітіння.

Пам’ятайте, що для каланхое дуже небезпечний надлишок добрив. Тому взимку його взагалі не підгодовують і при внесенні добрив використовують половину або навіть третину від рекомендованої на упаковці дози.

Висновок