Чи можна їсти з кісточками яблука, гранат та інші фрукти

28

Всупереч поширеній думці про те, що кісточки можуть стати причиною апендициту, «засмітити» кишечник, привести до отруєння, деякі види фруктів і ягід дійсно можна їсти з кісточками. Адже їмо ж ми все полуницю і помідори з кісточками, і нам навіть не спадає на думку від них позбавлятися.

Цитрусові

На першому місці серед фруктів, чиї кісточки є цілком їстівними, стоять саме цитрусові. Дієтологи і фахівці з правильного харчування вважають, що насіння апельсинів, мандаринів, лимонів, грейпфрутів не менш корисні, ніж їх м’якоть. Більш того, в них міститься аспірин — ацетилсаліцилова кислота, яка може сприяти додатковому підняттю імунітету, боротьбі з вірусами і навіть з головним болем. Єдина умова-кісточки цитрусових, як і будь-які інші, потрібно дуже добре пережовувати.

Гранат

Багато людей не дуже люблять розбиратися з кісточками граната — їх у нього дійсно дуже багато. І якщо почати боротьбу з ними, задоволення від цього смачного і соковитого плоду вже не отримати. Але у нас є хороша новина: гранат можна вживати з насінням, і так буде набагато корисніше. Адже в кісточках цього фрукта міститься величезна кількість вітамінів, мікроелементів, дубильних речовин і поліфенолів. Гранат і його насіння корисні для травної системи, вони мають виражену антиоксидантну дію, допомагають боротися з вірусами і застудами. Тому не варто відмовляти собі в задоволенні і нехтувати цими ласощами через велику кількість насіння в ньому.

Виноград

На другому після граната місці по ненависті до кісточок стоїть виноград. Багато хто навіть відмовляються від тих сортів винограду, які містять кісточки, на користь, наприклад, кишмишу. І забувають при цьому скільки корисного і яке розмаїття смаків дарують інші сорти цієї ягоди. Насправді, кісточки у винограду теж їстівні-це ще одна хороша новина. Головне, їх добре розжовувати. Вони багаті жирними кислотами, поліфенолами, вітаміном е. У них навіть є природні стероїди.

Кавун

Рекордсменами за кількістю корисних речовин і вмістом жирних кислот є, безумовно, кісточки кавуна. Незважаючи на те, що останнім часом в магазинах користуються популярністю сорти кавунів без кісточок, йти на поводу у цього маркетингового ходу не варто, так як кавун цілком можна вживати з насінням, а переплачувати за таку ж ягоду без кісточок сенсу немає.

Яблука, айва, груші

В кісточках цих плодів міститься така речовина як амігдалін. Сам по собі він не страшний, але потрапляючи в шлунок, допомагає вивільняти синильну кислоту — отруйна речовина, яка відноситься до класу ціанідів. Звичайно, якщо ви з’їсте пару яблук з кісточками нічого страшного з вами не трапиться, але ось 20 плодів вже можуть привести до отруєння. Крім амігдаліна кісточки яблук, груші та айви можуть похвалитися досить великим вмістом йоду, і це корисний факт про ці фруктах.

Сливи, вишня, черешня, абрикоси і персики

Є люди, які люблять гризти не тільки насіння, але і насіння деяких фруктів, наприклад, вишні, абрикосів або сливи, адже на смак вони нагадують гіркуватий мигдаль. Але робити цього не варто, так як кісточки цих плодів містять все той же амігдалін. Оскільки кістки цих фруктів набагато більші, ніж кісточки яблук, організм ризикує отримати більше синильної кислоти, а це вже загрожує отруєнням. З цієї ж причини не рекомендується консервувати всі перераховані вище фрукти з кісточками: з часом отруйна речовина, що міститься в кісточках, має властивість вивільнятися і отруїтися можна буде вже не просто кісточками, а вишневим варенням або сливовим компотом. Найнебезпечнішими в цьому плані є кісточки абрикоса.