Підрахунок калорій: як правильно зважувати продукти

156


Зміст

  • Як правильно зважувати продукти?
  • Як зважувати продукти для підрахунку калорій?
  • Як зважити продукти без ваг?
  • Як вести підрахунок калорій в день: загальні рекомендації
  • Підрахунок калорій для схуднення – найпоширеніша система контролю спожитого за день – точна і звична. Новачкам це може здатися складним, але насправді все елементарно. Щоб почати харчування з підрахунком калорій, слід виконати ряд дій:

    • дізнатися свою норму калорій (сама точна формула підрахунку калорій для схуднення в цій статті);
    • завести щоденник підрахунку калорій (в додатку або в блокноті, перший варіант – зручніше) і чесно записувати/заносити туди все, що ви з’їли протягом дня;
    • дотримуватися встановленої норми, ретельно стежачи за порціями і калорійністю продуктів. Для цього обов’язково правильно зважувати продукти. Ми вас цього навчимо.

    Як правильно зважувати продукти?

    Правильно зважувати продукти обов’язково, якщо ви хочете рахувати калорії, щоб худнути. Неправильний підрахунок може призвести до того, що ви не досягнете результатів, навіть дуже прагнучи. Вам буде здаватися, що ви спожили 1200 калорій, а на ділі виявиться, що всі 1700. Просто не так зважили м’ясо, макарони, крупи. Ваги зважувати продукти краще вибрати електронні – вони точніше.

    Як зважувати продукти для підрахунку калорій?

    Зважувати продукти в сирому або готовому вигляді? В упаковці чи без? Потрібно зливати рідину з оливок або зеленого горошку?

    Дієтологи стверджують, що краще орієнтуватися на енергетичну цінність продуктів без обробки – сухих або вологих.

    • Крупи і макарони зважуємо в сухому вигляді (можна орієнтуватися на дані з упаковки, але врахуйте, що при додаванні олії, соусу, калорійність зросте).
    • М’ясо, курку, рибу теж варто зважувати сиром, немытом вигляді.
    • Овочі і фрукти необхідно спершу чистити, видалити насіння, кісточки, серцевину і тільки потім зважувати. Зважуємо рівно те, що маємо намір з’їсти – всі відходи в смітник і не враховуються.

    Зрозуміло, всі продукти зважують без упаковки. З креветок, оливок, кукурудзи, горошку, квасолі та інших консервів вода і розсіл зливаються, якщо не використовуються в приготуванні, зважується тільки маса основного продукту, без води.

    Як зважити продукти без ваг?

    • Якщо це м’ясо або риба в упаковці, на якій вказано вагу, розділіть його на 2, 3 або 4 рівні частини (на око, але намагайтеся максимально точно). Тобто у пакеті 1 кг риби, половина вмісту – 500 р. Відокремлюєте і готуєте.
    • Крупи легко відміряти склянками. Для будь-якої крупи легко знайти міру в інтернеті. Наприклад, скільки гречки в склянці 250 мл? Пошуковик видасть відповідь – 210 грамів.
    • На овочі, фрукти, куплені в супермаркеті навіть на вагу, зазвичай наклеюються стікери із зазначенням ваги. Якщо у вас вдома немає ваг, намагайтеся поки ходити саме в такі магазини, а не на ринок. Як рахувати? Наприклад, в пакеті 10 огірків, вага пакета 1 кг, значить, середня вага – 100 грамів. Це дуже і дуже приблизні дані, але краще, ніж нічого. А пізніше все-таки купите ваги.

    Читайте також: Як вибрати свіжі овочі та зелень?

    Як вести підрахунок калорій в день: загальні рекомендації

    Дієта з підрахунком калорій передбачає облік і занесення в щоденник всіх з’їдених продуктів. Навіть якщо відсутня можливість зробити це точно. Наприклад, калорійність яблука чи банана завжди можна подивитися в інтернеті, а вага – в чеку, якщо ви купили його в магазині.

    • Якщо вам в дорогу, на роботу, намагайтеся готувати їжу і перекуси заздалегідь, запаковуйте в спеціальні контейнери або ланч-бокси і беріть з собою. Вага відомий – калорійність підрахована (все зроблено будинку). Залишилося з’їсти і записати. Кращі ТОП-20 перекусів в цій статті.
    • Якщо немає можливості приготувати заздалегідь купіть перекус в магазині. У такому разі калорійність і вагу будуть вказані на упаковці, якщо це салат або кефір, наприклад. Якщо упаковки немає, шукайте вага в чеку (як ми писали вище). В магазині віддавайте перевагу корисним і простим салатів та інших страв з малою кількістю інгредієнтів.
    • Обов’язково враховуйте калорійність того, що ви п’єте, включаючи лимонади і алкоголь. Виняток можна зробити для газованої води без цукру, чистої води, чаю, кави без добавок. Втім, газованою водою з підсолоджувачами захоплюватися теж не можна – вона буває ще шкідливіше солодкою.

    Заносите в щоденник з’їдене відразу, не сподівайтеся на відмінну пам’ять. І обов’язково аналізувати: що було зайвим, від чого можна краще наступного разу відмовитися?