Розвантажувальний день – мінус 2 кіло за 24 години

66


Зміст

  • Коли краще проводити розвантажувальні дні?
  • Яких правил слід дотримуватися в розвантажувальні дні?
  • Кому протипоказані розвантажувальні дні?
  • Недоліки і переваги розвантажувальних днів
  • Варіанти розвантажувальних днів
  • Розвантажувальні дні дуже корисні для людського організму. З допомогою них органи травлення, особливо травні залози, мають можливість відпочити. Суть розвантажувального дня полягає у вживанні одного-двох натуральних продуктів. Не потрібно такі дні плутати з повним голодом, так як їжа в організм надходить, отже, він не відчуває стресу.

    Коли краще проводити розвантажувальні дні?

    Щоб покращилася видільна функція шкіри, дієтологи рекомендують ходити в лазню і робити розвантажувальні дні, хоча б 1 раз в 1 – 2 тижні. В такий день необхідно утримуватися від звичного прийому їжі і вживати виключно призначені для розвантаження продукти. Можна їжу і зовсім не вживати – це організму піде тільки на користь, він відпочине і очиститься.

    В який день тижня робити розвантаження, кожен визначає самостійно. Краще всього для цієї мети вибрати понеділок. Після вихідних починається трудова тиждень, організм налаштовується на робочий ритм, і допомога йому буде не зайвою.

    Розвантажувальний день на кефірі, гречці, яблуках або огірки можна провести в середині тижня, надаючи можливість травній системі перепочити. Деякі вважають, що оптимальним є кінець робочого тижня, четвер – п’ятниця. Попереду чекають вихідні дні, тому було б добре, якби шлунок трохи розвантажився – тоді відпочинок буде особливо приємним.

    Яких правил слід дотримуватися в розвантажувальні дні?

    Щоб розвантажувальний день приніс якнайбільше користі, потрібно дотримуватися деяких нескладних правил:

  • Одним з найважливіших моментів є початок розвантаження організму при спорожнення кишечнику – за день до потрібно прийняти проносний препарат або вжити буряк і чорнослив. Більше про щадні способи очищення кишечника читайте в цій статті.
  • Щоб розбудити обмінні процеси, ранок розвантажувального дня слід почати склянкою лимонно-медової води. Для цього ввечері потрібно в 250 мл звичайної чистої води додати ложечку меду і 2 шматочки лимона, а вранці, відразу після пробудження, випити отриману рідину. Інші варіанти приготування води з добавками для схуднення тут.
  • Вся їжа повинна бути розподілена на 4 – 5 порцій. У розвантажувальний день потрібно щільно поснідати, легко пообідати і ще легше повечеряти.
  • Не варто забувати про необхідність випивати достатню кількість рідини, як мінімум 2 – 3 літри чистої води.
  • Категорично заборонено суміщати розвантаження з фізичними навантаженнями, у противному випадку може постраждати серцево-судинна система. Однак це зовсім не означає, що в ці дні взагалі протипоказано рухатися. Потрібно просто намагатися виключити інтенсивні силові навантаження і не доводити організм до відчуття сильної втоми.
  • Також неприпустимо сьогодні провести розвантажувальний день, а завтра з’їсти торт або смажену картоплю. Це згубно впливає на організм і може спровокувати появу шлунково-кишкових захворювань.
  • Розвантажувальні дні для схуднення повинні бути комфортними: якщо з’являється відчуття слабкості, сонливості, починає боліти голова і нудить, то необхідно припинити розвантаження. Якщо організм відреагував подібним чином, то він ще не готовий до таких радикальних дій.
  • Кому протипоказані розвантажувальні дні?

    Перш ніж приступати до розвантажувального дня, потрібно розуміти, що деяким людям це робити заборонено. Категоричним протипоказанням є нервові і психічні захворювання. А ось практично при всіх інших недугах можна підібрати дозволені продукти для розвантажувального дня:

    • якщо людина страждає цукровим діабетом або захворюваннями жовчного міхура, то заборонені розвантажувальні дні з вживанням фруктів;
    • при виразковому ураженні слід утримуватися від цитрусових і овочевих салатів в сирому вигляді;
    • коли виникають часті запори, то протипоказані рисові розвантажувальні дні;
    • якщо є проблеми з функціонуванням нирок, то заборонений білкової раціон.

    Недоліки і переваги розвантажувальних днів

    Отже, настав час розібратися, в чому полягають плюси розвантажувальних днів, безпечно їх проводити.

    До достоїнств розвантаження відносяться наступні моменти:

  • Важливим достоїнством, особливо для зайнятих людей, є легкість у побудові такого дня. Потрібно всього лише, припустимо, зважити 1,5 кг яблук, розподілити їх на 6 вживань, і можна приступати до розвантаження.
  • Ефективні розвантажувальні дні допомагають скинути 1 – 2 зайвих кілограма.
  • Тепер розглянемо, в чому полягають недоліки:

  • Головним недоліком є погана переносимість. У такі дні в організму знижується працездатність, особливо це стосується тих, у кого робота пов’язана з розумовими навантаженнями. Для цих днів краще підійдуть легкі заняття домашньої прибиранням, щоб не було необхідності «включати голову».
  • Розвантажувальні дні є не настільки безпечними, як багато хто вважає. Вживання яблук, овочів і кефіру викликає інтенсивну вироблення шлункового соку, а його кислотність підвищується в кілька разів. Шлунок і дванадцятипала кишка сильно травмуються під його впливом, що може призвести до виразкового захворювання, гастриту, дуоденіту.
  • Вага в розвантажувальні дні йде завдяки втрати рідини. У зв’язку з тим, що в цей період з продуктами практично не надходить солі та вуглеводів, то організм витратить ці речовини зі своїх запасів, і природно відбувається втрата рідини. Але з настанням наступного дня всі речовини і рідина відновлюються і кілограми знову повертаються.
  • Варіанти розвантажувальних днів

    Розглянемо кілька прикладів розвантажувальних днів, які користуються найбільшою популярністю і ефективністю:

    Яблучний день 1,5 кг яблук очищаються від шкірки і труться за допомогою дрібної терки. Отримана маса ділиться на 5 порцій і вживається рівними частками через кожні 3 години. В кількості рідини обмежувати себе не варто.
    Банановий день Протягом дня потрібно вжити кілограм бананів, розподіляючи їх на 5 – 6 прийомів, а також випити 1 л рідини. Це може бути сік, чай, компот без додавання цукру.
    Розвантажувальний день на огірках Протягом дня слід вжити 1,5 кг огірків у свіжому вигляді, розподіляючи це кількість на 5 – 6 порцій і 1 куряче яйце, зварене круто. Такі дні показано людям, що страждають подагрою, ожирінням, артрозом, атеросклерозом.
    Сирної день В цей день потрібно 400 г знежиреного сиру, який змішується з 1,5 ложками цукру. З’їдається отримана суміш за 4 прийоми. З пиття дозволений тільки кефір, вся інша рідина, навіть звичайна вода, виключається з раціону.
    Молочно-чайний день В 1 літр закипевшего молока всипається 3 ложки зеленого чаю сорту і настоюється. Коли рідина охолоне, додається мед, близько 2 ложок (залежить від смакових уподобань). Весь обсяг готового молочного чаю потрібно вжити протягом дня. У чистому вигляді пити його не рекомендується (перед вживанням розвести окропом у співвідношенні 1:1).

    Якщо ви вирішили допомогти своєму організму за допомогою розвантажувальних днів, то потрібно враховувати, що влаштовувати їх необхідно регулярно, від 2 до 4 разів на місяць. А в інший час, щоб фігура була в хорошій формі, потрібно правильно і регулярно харчуватися, займатися активними видами спорту, і тоді результат не змусить себе довго чекати.

    При наявності яких-небудь захворювань перед проведенням розвантажувальних днів необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб не нашкодити ще більше своєму здоров’ю.