Як відрізнити здорову ревнощі від параної: 4 ознаки токсичної поведінки

58

Ревнощі-це природне людське почуття. Але, всі відчувають це почуття по-різному. У деяких відносинах невелика ревнощі є природним явищем, в той час як в інших, вона призводить до токсичної динаміки. Не варто порівнювати себе і свої відносини з іншими.

Ревнощі у відносинах-це нормально?

Здорові відносини мають на увазі взаємну довіру, повагу, спілкування і співчуття. Коли ми турбуємося про втрату партнера, ці емоції можуть перерости в страх. Цей страх часто перетворюється на ревнощі, що насправді не так вже й погано. це означає, що ми хочемо зобов’язань.

Однак, якщо цей тип ревнощів призводить до постійних сварок, пора зменшити обороти і проаналізувати свої почуття: чи є щось, що змушує вас відчувати себе незаслуженим любові? можливо, вся справа в надмірній невпевненості в собі?

  1. Розуміння причин

Спроба зрозуміти, чому виникає ревнощі, — величезний крок до зростання. Можливо, справа в минулій травмі, яка може бути джерелом поточних емоцій.

можете контролювати свої почуття , взявши відповідальність за них на себе і шукаючи способи їх згладити (що, знову ж таки, передбачає відкрите і чесне спілкування з партнером).

«я знаю, чому ти не відповів на мій дзвінок відразу».

Непрямий вираз негативної емоції – пасивна агресія. Приклади включають єхидні коментарі, сарказм, постійні скарги або відмова серйозно обговорювати важливі теми. зіткнення реальності з пасивною агресією-це захисний механізм, покликаний обійти реальні проблеми.

  1. Контролююча поведінка

Коли один партнер контролює (або намагається контролювати) іншого, виникає згубна ревнощі. Управління поведінкою приймає різні форми. Це може виглядати як вторгнення в приватне життя партнера — читання його особистого листування, забороняти ходити йому на якісь заходи або носити певний одяг. Це форма зловживання-неприйнятна.

Почуття власництва по відношенню до партнера, заборона вільно зустрічатися з іншими людьми, пильне спостереження за його діями і місцезнаходженням, поспішні висновки, якщо він не відповідає на ваше повідомлення або дзвінок, – нездорова поведінка .

Якщо партнер ревнує вас, не кажіть йому, що ці почуття-неправильні. Оскільки ревнощі сигналізує про те, що людина відчуває загрозу або страх , відкрите спілкування і співчуття є ключовими моментами.

Співчутливий підхід полягає в тому, щоб серйозно поставитися до почуттів партнера. Обговоріть разом-що кожна зі сторін може зробити для поліпшення ситуації.

Якщо обидва партнери хочуть кращого один для одного і для відносин, ця ситуація може бути корисна для роботи над відносинами.

У той же час, це – делікатна емоційна територія , тому, якщо неодноразові спроби обговорення не призводять до рішення, яке влаштовує обидві сторони, зверніться за допомогою до професійного сімейного терапевта.

Іноді все, що потрібно, – це додаткові слова і невеликі акти уваги, щоб підтвердити, наскільки ви віддані один одному.