Як не купити тухлу рибу

67


Зміст

  • Як правильно вибрати рибу: поради щодо вибору свіжої риби
  • Як вибрати свіжу рибу?
  • Як вибрати заморожену рибу?
  • Самі корисні поради щодо вибору свіжої та замороженої риби в цій статті. Будь ласка, збережіть їх – отруєння морепродуктів є одним з найбільш важких і неприємних і діагностується набагато частіше, ніж інші харчові інтоксикації, особливо в літній період. Риба має невеликий термін придатності і часто не піддається тепловій обробці, але отруїтися можна і солоною, і вареного, і навіть смаженої. Тому читаємо уважно: як вибрати рибу.

    Як правильно вибрати рибу: поради щодо вибору свіжої риби

    Ми не говоримо зараз про смакові переваги і не даємо поради, яку рибу вибрати для копчення, запікання або засолювання. Наше завдання – застерегти читачів від покупки залежаного продукту, який недобросовісні продавці намагаються видати за свіжий. Їсти зіпсовані морепродукти, правда, дуже небезпечно.

    Як вибрати свіжу рибу?

    1. Пильну увагу на очі. Вони повинні бути злегка вологими, опуклими і ясними, не каламутними (як на фото). Запалі і тьмяні очі – ознака старої риби, висушені і зморщені свідчать про те, що тушка явно залежалася.

    2. Розгляньте зябра. Вони повинні бути чистими, вологими, яскраво-червоного кольору, без слизу, бруду і будь-яких вкраплень. Якщо пересушені – риба стара. Білий наліт є ознакою ураження паразитами. Біжіть від такої риби, не озираючись.

    3. Понюхайте рибу. Свіжа морська риба має запах оселедця, свіжа ставкова пахне тванню, свіжа річкова – майже не має запаху. Якщо ви відчули якийсь інший запах, сторонній або надто різкий рибний, відмовтеся від покупки.

    4. Віддавайте перевагу тушкам з головою.

    5. Вивчіть луску і шкіру. Лускатий покрив і шкіра мають бути цілісними, без «залисин», пошкоджень і тріщин. Луска повинна мати природний блиск (як на фото) і не відвалюватися від торкання пальцем. Якщо луска відразу відлітає від будь-якого дотику, значить, риба виловлена давно, і купувати її не варто.

    6. Перевірте еластичність тулуба. Натисніть на бік риби. Якщо вм’ятина швидко згладиться – риба свіжа. Якщо ні – залежаний. Схожу перевірку ми робимо і з м’ясом. Свіжа яловичина або курка відновлює форму після натискання пальцем.

    До речі, якщо продавець намагається вам перешкоджати забороняє торкатися, близько розглядати або нюхати, це теж привід насторожитися. Не важливо, купуєте ви рибу в магазині чи на ринку – заборонити перевірити продукт на предмет свіжості вам не можуть. Зрозуміло, в розумних межах. Вертіти рибу в руках і підпалювати плавці вам, звичайно, ніхто не дозволить. І це вже буде правильно.

    Як вибрати заморожену рибу?

    1. Оцініть заморожену тушку за тими ж ознаками, що і свіжу. Увагу на очі, зябра. Якщо риба без упаковки – понюхайте.

    2. Якщо риба в пакеті, в упаковці, вона не повинна заважати розглядати товар. Якщо крізь неї зовсім нічого не видно, краще вибрати продукт іншого виробника, який завбачливо залишив «віконця» або використовував прозору упаковку. Намагайтеся не купувати заморожену рибу в непрозорих пакетах.

    3. Зверніть увагу на стан льоду. Якщо багато напливів і тріщин – рибу вже розморожували. Якщо лід жовтий – риба стара. Свіжий лід прозорий, з білизною.

    4. Намагайтеся вибирати красиву зовні рибу. Цілі тушки, мають рівномірний колір, рівні, непошкоджені шматки філе або стейки.

    Тепер ви знаєте, як вибрати гарну рибу. Беріть на озброєння і не забудьте поділитися інформацією з друзями! Ставте лайк і стежте за нашими новинами!

    Читайте також: Яка риба найкорисніша?
    Читайте також: Таблиця калорійності риби та морепродуктів