Як вибрати ракетку для великого тенісу

8-25-2021


На сьогоднішній день великий теніс користується величезною популярністю. Цим видом спорту займаються люди різного віку: від дітей до пенсіонерів. Хтось грає в теніс, щоб насолодитися грою, хтось відволікається таким чином від трудових буднів, хтось просто зміцнює здоров’я, а хтось щодня тренується, наближаючись до заповітних перемог на турнірах. Але з якою метою ви б не займалися тенісом, без вірно обраної ракетки вас можуть чекати деякі неприємності. Проаналізуємо ж все-таки на що слід звертати увагу при виборі ракеток (будь то професійні ракетки або моделі для любителів), які показники варто врахувати, а які є простою формальністю. Обрати ракетку для своїх вподобань Ви зможете за посиланням все теннисные ракетки.

Для початку подивимося, як позначаються параметри. Зазвичай на самій ракетці пишуться тільки основні характеристики:

  • head size (площа струнної поверхні),
  • weight (вага), balance (баланс)
  • length (довжина). Інші характеристики позначаються на ракетці рідко, вони як правило уточнюються у продавця.

Тепер перейдемо прямо до вибору ракетки.

Ракетка для початківців

Якщо ви тільки початківець гравець у великий теніс або граєте тільки по вихідним, щоб отримати насолоду від гри, то надто занурюватися в характеристики ракеток не варто. Звернути увагу варто лише на деякі показники.

Довжина ракетки:

Для дорослих гравців призначається ракетка довжиною приблизно 69 сантиметрів. Є ракетки і більшої довжини, які служать для збільшення сили удару, але вони вимагають більш професійної гри, тому ракетки з великою довгою на аматорському рівні купувати не варто.

Площа струнної поверхні:

Спортсмену краще придбати ракетку з площею струнної поверхні не менше ніж 670 кв. см. Оскільки ця ракетка буде найбільш зручна, так як вона згладжують неточності попадання м’яча в центр ракетки, а також зменшує напругу на суглоби.

Вага ракетки:

Завдяки ракетка з більшою вагою збільшується сила удару, але це дуже позначиться на точності ваших попадань в корт. Тому, якщо ви не впевнені, що покладіть будь-який м’яч в корт без особливих зусиль, краще грати ракеткою, вага якої не перевищує 275 грам. Таку ракетку простіше розігнати і при цьому вона не буде сильно напружувати кисть. Зрозуміло, ви трохи зменшіть силу удару, але для основи необхідно навчитися грати без помилок і тільки потім посилювати потужність і швидкість польоту м’яча.

Ручка ракетки:

Прийнято вважати, що товщина повинна бути такою, щоб при обхваті ручки між пальцями і долонею була відстань близько 1,5-2 см. Однак слід все ж покладатися на особисті відчуття і зробити вибір ракетки, яку буде зручно тримати в руці, не напружуючи при це зайве сильно кисть і пальці. При цьому довжини рукоятки повинно вистачати для того, щоб можна було взятися за неї відразу двома руками. Це може стати в нагоді, якщо ви будете застосовувати дві руки при ударі з бекхенда. Бекхенд — це удар, який виконується з не зручною боку, для правші — зліва, а для лівші — праворуч.

Вибір ракетки для професіоналів

Гравці, які вирішили займатися великим тенісом професійно варто ретельно підійти до вибору ракетки. Тут варто враховувати свої переваги в грі і за допомогою ракетки підкреслювати свої плюси.

Площа струнної поверхні і жорсткість натягу струн. Збільшення площі струнної поверхні і зменшення жорсткості натягу струн призводить до збільшення сили удару, але при цьому знижується контроль над м’ячем. Тому професіонали вибирають професійні ракетки з площею не більше 645 кв.см. і з більш жорсткої натяжкою струн. Це покращує контроль м’яча, при відбиванні сильних ударів, які наносить суперник.

Склад струн:

Струни поділяються на два основних види: натуральні і синтетичні. Натуральні виробляють з жив тварин, які завжди вважалися більш придатними для гри. Але все ж з розвитком технологій виробництва синтетичних струн, струни з волокон нейлону практично припиняють поступатися натуральним струнах за своїми ігровими якостями. Так само відмінністю синтетичних струн є більш доступна ціна і велика зносостійкість. Через це велика кількість спортсменів воліють струни синтетичного виробництва.

Схема натяжки струн:

Ця схема являє собою число поздовжніх і поперечних струн в ракетці. Кількість струн пишеться через дріб, де перше число означає поздовжні струни, а друге — поперечні. Від чисельності струн залежить жорсткість струнної поверхні. Чим більше струн, тим жорсткіше буде поверхню і навпаки. Ширина обода впливає на розмір ударного плями. Ударне пляма — це ділянка в центрі струнної поверхні, яким найкраще бити по м’ячу. Чим більше буде ширина обода, тим більше буде і ударне пляма, але при цьому будуть погіршаться аеродинамічні характеристики ракетки. Тому профі рекомендуються ракетки з шириною обода не більш як 2-х сантиметрів.